Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet ajánlotok?

Milyen tápegységet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Lényeg az hogy a chieftec tápom behalt, elvittem a helyi szervízbe, hogy keressék meg és oldják meg a hibát. Megtalálták, szar volt a táp. A chieftec (ctg 550w).


Megkérdezték milyen menjen bele, javasoltak egy Keep Out fx700-at. RÁnéztem árukeresőn - rohantam - ott jókat írtak róla. Mondom menjen bele egy volt a lényeg hogy minél hamarabb legyen gépem.


Aztán ma megnéztem több oldalt is, és sehol sem ajánlják, ingadozó feszültségek, meg max 390W-os terhelést bír többet nem mert összeomlik.


Mai nap meghalt a vga is. (nem a táp miatt).


Mielőtt bárki elkezdené hogy igenis az új táp miatt, akkor elmondom, hogy korábban elkezdte a gép hogy nehezen indult, csak csipogott majd restart, utóbbi időben azonban totál kifagyott. Billentyűzet sem reagált.


Lényeg az, hogy ma hazajöttem gép bekapcs majd 40 perc után kifagy. Restart majd már 2 perc után megakad, ideges is lettem most hoztam haza a szervízből. VGA kiszed, gép nem fagy. VGA-t gondolkodom hogy beszerzek, a cpu egy i5 4440.


Lényeg az hogy a vga + cpu + hdd-vel együtt sem fog a gép 260W-nál többet fogyasztani, tehát még a ráírt teljesítmény fele alatt maradok jóval. Így maradhat ez a táp vagy cseréljem ki? Ha igen, mire?


2019. márc. 15. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Kár volt azt a jó kis chieftecet kidobni. Javítható lett volna.)

Valamint a gép nem igazán fagy ki kártyahiba miatt. Inkább a gyengélkedő táp fullad be és azért fagy ki az egész cucc.

2019. márc. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát kicserélték aztán ez lett.


De éppen ezaz. Hogy a gép eredetileg nehezen indult majd fagyott is. Kicserélték a tápot, a gép indul és még mindig fagy. Kiszedem a kártyát és a gép már indul is + nem is fagy.

2019. márc. 15. 01:31
 3/9 anonim ***** válasza:

1. A Keep out tápegységekről nem igazán lehet találni rendes tesztet - pár teszteket összegyűjtő oldal:

* [link]

* [link]

nem egy közismert/OEM gyártó. Nem igazán javaslom.


Be Quiet!, Bitfenix, Corsair, Enermax, FSP, Seasonic - hogy csak pár ismertebb gyártót említsem - tápok környékén érdemes utánanézni.


2. Bár nem írtad le a teljes konfigurációt (főként a CPU és a VGA a lényeges), de több mint valószínű, hogy nem kell 700 W-os táp.

2019. márc. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Keep out 700watt..juj micsoda szervízbe raknak ilyeneket a gépekbe, gondolom tudják mit csinálnak csak h a hozzá nem értők megint visszatérjenek a szervízbe, még a nevében is benne van "maradj távol"

Igen talán a ctg 550 megmenthető lett volna, jó kis táp volt annó nekem kettő is van az 500as verzióból azóta is mennek.


Lényeg a lényeg itt van pár tápegység amikből válogathatsz pénztárca függő melyiket veszed de mindegyik megbízható:

FSP Hyper M 500W / Corsair CX450M / CX550M / Cooler Master G450M / G550M / be quiet! Pure Power 10 (CM) 500W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Seasonic Focus Plus 450W / 550W

2019. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak egy i5 4440 fut benne majd később akarok venni talán egy gtx 1050-et vagy 1060-at hogy a render gyorsabb legyen. Max 200W-nal kártyával együtt ez a rendszer sosem fog többet enni, ezért kérdem hogy akkor maradhat e ez vagy sem?
2019. márc. 15. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne maradjon, mert nincsen normálisan felkészítve az a táp.

Hiányos a védelme egy normális táphoz képest, gondolom a kondik sem jobbak és ha valami gond lesz viszi magával a fél konfigot.

Legalább egy System Power 9 400W-ra.

2019. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindeképpen cseréld le a tápot amit raktak bele, GTX 1050et nem ajánlanám nem éri meg az árát inkább akkor RX 570 használtan már 35 körül ki lehet fogni apróról.
2019. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MGéza ***** válasza:
A Keep Out ha jól tudom az Approx úgymond "gaming" perifériákat gyártó alvállalkozása, beleértve a tápegységeket, egereket, egéralátéteket, billentyűzeteket is. Ahogy rá is van írva: Inkább hagyd ki!
2019. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

* i5-4440: 84 W ( [link] )

* GTX 1060: 120 W ( [link] )

ez összesen 204 W. Mindennel együtt 250 - 300 W.

Egy 350 - 400 W-os minőségi táp már elegendő lenne.


Osztom a #6-os hozzászóló véleményét: minimum egy System Power 9 400 W-os, belépő szintű táp jó lehet - nem sokkal drágább mint a Keep Out 700W-osa (és ez sokat elárul a Keep Out "tápról" - nem épp jókat):

[link]

2019. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!