Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Coil Whine jelenség?

Coil Whine jelenség?

Figyelt kérdés

Valaki találkozott vele?

Nem hallottam soha erről.

Most meg beleraktam a gépbe egy asus rog strix gtx 1070ti-t

és valahonan halk cicergő hang jön de csak játék alatt.

Lehetséges hogy ez a jelenség az vagy mi ez pontosan?

Illetve van rá valami megoldás?


Gép

evga supernova g3 550

ryzen 1600

asrock b350 pro4



2019. márc. 15. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én találkoztam már vele, sőt most is érzékelem a "jelenséget". Nekem a tápegységem ad ki magából viszonylag magas frekvenciájú hangot. De csak akkor, ha nincs leterhelve. Videokártyáknál meg úgy szokott lenni ahogy te is írtad, nagy terhelésnél jelentkezik főleg. Megoldás nem igazán van rá. A magas hangok jól "kitakarhatóak", nem verődnek úgy vissza az adott felületekről mint a mélyek, tehát valami hangcsillapító anyagot közötted és a videokártya között elhelyezve lehet javulna a dolog. Esetleg másik helyre átrakni az egész számítógépet is megoldás lehet, de olyan helyre hogy ahonnan gépezel ne láss rá a gépre.
2019. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:
91%

Egyszer láttam egy nagyon jó tippet csendes asztali PC -re egy külföldi oldalon. Még képek is voltak róla.

A csávókám rájött hogy a szoba, ahol a gépet használta szomszédos a garázzsal. A gépet kivágta a garázsba egy szekrényre, fúrt pár lyukat a falba USB hosszabbítóknak, jack hosszabbítóknak, meg HDMI -nek. A hézagokat kitömködte hangszigetelő takonnyal. Nem volt többé hangos ventilátor, merevlemez kerregés, sem Coil Whine. :D


Azért be kell látni hogy pár hosszabbító, meg szigetelő sokkal olcsóbb, mint a legpuccosabb vízhűtés, meg méreg drága silen coolerek. :)


Amúgy ellenszer tényleg nincs rá, csak a hardverek cserélgetése.

2019. márc. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!