Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem ad képet a monitor, a led...

Nem ad képet a monitor, a led pedig villog, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A mai napig tökéletesen működött minden. Ma reggel bekapcsoltam a gépet és kimentem a konyhába valamiért, a bejelentkezésnél még volt kép. Mire visszaértem, NO SIGNAL ablakot mutatott a monitor. Kikapcsoltam, megmozgattam a kábeleket, megnézem jól csatlakozik e a VGA az alaplaphoz, RAM-ot újra beraktam. Utána megint nem adott képet, csak fekete képernyő és led villogás.

Kipróbáltam az alaplapi videókártyával is a monitort és ugyanez.

Gondolom a monitorban van a hiba, de mi lehet?



2019. márc. 17. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod próbáld ki egy másik monitorral a géped vagy masik geppel a monitorod, ha a monitor halt be esetek többségében kipukkant kodi szokott lenni.
2019. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a monitort laptoppal/másik géppel. Az alaplapi VGA-d valszeg nem adna képet amúgy sem, mert letiltja általában a bios, ha van diszkrét.
2019. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos. Kipróbáltam másik monitort (legyen monitor 2). Az eredeti monitorom kábelével próbáltam ki monitor 2-t. A gépemen ugyanazt produkálta monitor 2 mint monitor1. Rádugtam ugyanezzel a vga kábellel a laptopra monitor 2-t, azzal működött teljesen, viszont ugyanezzel a vga kábellel monitor1 no signalt írt laptopon. Úgyhogy fingom sincs mit lehetne tenni.
2019. márc. 17. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Kábel hiba.
2019. márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kábel ment tönkre. Szerencséd van, párezer forintért veszel újat.
2019. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tuti a kábellel lehet gond?

A kábelhez használok egy kimeneti átalakítót, hogy rá bírjam kötni a VGA-ra. Laptopon, átalakító nélkül a másik monitorom hibátlanul működött a szóban forgó kábellel.

Átalakítóval/anélkül a gépen viszont se a VGA, se az az integrált VGA nem üzemelte egyik monitort sem.

Az elsődleges monitoromnak alapvilágítása is van és a menü is üzemel, de az nem működött a laptopon.

Egy apró megjegyzés, ami lehet hogy közrejátszik: minden indítás után bedob(na) a BIOS-ba, ahol ki kell választani valamelyik merevlemezt (gondolom bootolni). Ha kiválasztottam, akkor rendesen betölt az operációsrendszer, nem felejti el se a dátumot, se semmit.

Viszont

2019. márc. 22. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!