Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopokban merevlemeznek...

Laptopokban merevlemeznek csak 1 hely van kialakítva, vagy lehet esetleg bővíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék bele ssd-t rakatni, amin csak az oprendszer futna, hogy megbírkózzon a windows 10 állandó hdd olvasás írás igényével,

viszont jó lenne ha a meglévő merevlemez maradhatna az adatok tárolására.

Asus x550v,



2019. márc. 17. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Sajna nem tudsz bele többet rakni. Marad a külső vinyó.
2019. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen hülyeségeket beszél az első. Egy ilyen beépítő kerettel tudsz HDD-t rakni az optikai meghajtó helyére:


[link]

2019. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen akkora ssd-t vegyél bele amilyen számodra megfelelő mint háttértár, mondjuk 1TB elegendő rendszernek és az adatoknak is így egy ssd elegendő mindenre viszont így 37.000-be kerül [link]


Az 500gb-os már 20ezer ft-tól kapható, minden attól függ neked mit ér meg, és mennyi adatról van szó ezt te tudod.


Mindenképp javaslom az ssd-re váltást mert tudom milyen az 5400rpm-el netezni és minden mást csinálni..lassú

OFF:

Adataidhoz meg egy NAS-t beszerezni és így elérheted a világon bárhonnan. pl. [link]

HDD bele: [link]

2019. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Jaj 3. vagyk, nem láttam h van benne optikai meghajtó is :D annak a helyére igen mehet a beépítőkeretes megoldás és meg is van oldva.
2019. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, (nem én pontoztam le senkit).


Még annyi lenne a kérdésem, hogy ez esetben a meglévő hdd-t tudnám használni valami módon, külső tárolónak, gondolok valami "doboz eszközre", amibe belehetne rakni, és usb-n keresztül használni. Mert eldobni, nem szeretném. Ahogyan az optikai meghajtót sem, igaz egyre ritkábban, de előfordul, hogy használom.


Esetleg még felmerült annak a lehetősége is, hogy visszaváltok win7-re, mert az nem falta ennyire a rendszert. Az biztos, hogy olcsóbb, gyorsabb, egyszerűbb lenne, de megérné?

2019. márc. 18. 16:11
 6/6 anonim válasza:

Létezik olyan kábel is és doboz is amibe ssd-t vagy hdd-t lehet rakni s akkor külsőként USB-vel rácsatlakoztathatók ezek, technikailag olyan mintha egy óriás pendrájv lenne.


Arra vigyáz hogy nem biztos mindent elbírnak e.

Általában ssd-t és laptop hdd-t elbír az is ami így néz ki:

[link]

de pl. a 3.5 collos hdd-t már nem.

az se mindegy h USB2-t bir e csak vagy USB3-t is.

Van ilyen is:

[link]

hogy most ez elbir e 3.5 collos hhd-t vagy csak arra kell a plusz táp, hogy USB3-t is birjon nem tudom, de lehet hogy két hasonlóból egyik ilyen másik olyan.

Létezik olyan is amihez plusz trafó is van:

[link]

2019. márc. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!