Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitort vegyek egy...

Petya3343 kérdése:

Milyen monitort vegyek egy 1050 2gb mellé ami 60Hz- feletti képfrissítéssel rendelkezik?

Figyelt kérdés

Elérkezett az idő arra, hogy monitort cseréljek.. Mivel e-Sport játékokkal játszim inkább (pl: CS:GO,PUBG stb..)

ezért gondoltam, hogy egy 60Hz feletti lenne jó, na de itt a csavar, nem vagyok azzal tisztában mit bír el a 1050 a szolid kis 2gb-jával... 1920x1080 a felbontás amit szeretnék és hogy mindenképp 60 Hz felett legyen, végig bújtam az összes fórumot ezzel kapcsolatban....Hát okosabb nem lettem az biztos!

Nos kíváncsi vagyok ti mit használtok továbbá arra is, hogy mit ajánlanátok-e kártya mellé!



Konfig:

CPU: I5-3570k

RAM: 8gb HyperX Black

VGA: Inno3d GTX 1050 2gb



2019. márc. 18. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A képfrissítés helyett a panel típusa sokkal fontosabb!

Szemmel a 60 és a 100 hz között nemigen veszel észre különbséget, pláne ha a játék csak 60 FPS, meg van a monitornak input lag-ja.

Viszont egy vacak TN és egy jó IPS között nagyon szembetűnő a különbség!

2019. márc. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint a TN jobb E-sport játékokhoz. Ha egy jobb fajta tn-t veszek, akkor már jó vagyok? Nekem fontos lenne a jobb kepfrissités is.
2019. márc. 19. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:

A TN panelnek vacak a betekintési szöge és a színei. A képfrissítés és a válaszidő nem jelent túl sokat!

Hiába 144Hz-es a monitor, ha a játék 60FPS, akkor totál ugyanaz, mintha 60hz-es lenne.

CRT esetén volt értelme a magasabb képfrissítésnek, mert nem vibrált a kép, de LCD esetén nincs sok értelme, csak felkapták.

Mint ahogy a válaszidőnek sincs jelentősége, mert 8ms alatt semmi különbséget nem veszel észre!

2019. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!