Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gond van a laptopommal?

Gond van a laptopommal?

Figyelt kérdés

Egy hete a laptopom furcsán működik. Acer lapotopom van, lassan 6 éves és Windows 7 fut rajta. Úgy kezdődött, hogy egy hete nem tudott elindulni, felajánlotta, hogy próbáljam a javító indítást, amit meg is csináltam, visszaállította magát egy korábbi állapotba, és végül elindult. Pár napja bekapcsoláskor nem indult el rajta valami Windows szolgáltatás és a 98-ashoz hasonló tálca jelent meg. Ma "csak" annyi történt, hogy nem használtam, elsötétült kényernyő, de még nem került alvó módba, az későbbre van beállítva rajta, de bármit csináltam, nem kapcsolt vissza a képernyő. Próbáltam billentyűkombinációkat, egeret mozgatni, kattintani, semmi nem történt. Végül kikapcsoltam és újraindítottam, mert már nem volt más ötletem.

Biztonsági mentést csináltam a fájljaimról, mikor az első hiba megjelent, de azóta is felmerülnek kiseb-nagyobb gondok, szerintem a Windows-zal lehet baj, nem tudom, nem értek annyira a témához.

Esetleg valaki tud adni tippet, hogy mi lehet a probléma és mi lenne a megoldás? Köszönöm előre is.

23/L



2019. márc. 19. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

HDD vagy RAM hibára utalhat ez.

HDSentinelt és Memtest86+-t futtass, hogy kiderüljön, mi hibádzik.

2019. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármiben lefogadom, hogy hat éve nem volt újratelepítve a Windows!
2019. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem volt, de nekem nincs telepítőm hozzá, úgyhogy el kell vinnem szerelőhöz.
2019. márc. 19. 22:23
 4/7 A kérdező kommentje:
HDSentinel van rajta, nem jelez semmi hibát.
2019. márc. 19. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben megpróbálkoznék egy Windows újratelepítéssel, mielőtt bármilyen hardverhibát ki mernék jelenteni.
2019. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Turismo ***** válasza:
100%
Egy idő után "elfárad" maga az OP rendszer mivel folyamatos az adatírás, olvasás, törlés és egy csomó fájlt ír ilyenkor magának a rendszer. Első körben mindenképp egy újratelepítés kellene, már az nagyon sokat fog segíteni Neked. Ments le minden fontos adatot és vidd el olyan emberhez, aki ért hozzá és újra tudja Neked telepíteni. Nem gondolnám, hogy hardveres probléma lenne, mert akkor egyáltalán be sem jönne rajta a rendszer. Fél évente érdemes, de legalább 1 év után újra kell telepíteni a rendszer. :) Remélem tudtam segíteni :)
2019. márc. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Keresek valakit, aki újra tudja nekem telepíteni.
2019. márc. 20. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!