Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet új operációs...

Hogyan lehet új operációs rendszert telepíteni egy levédett acer laptopon?

Figyelt kérdés
Van egy windows 8 asacer aspire E1-532 laptopom, régi márt és nem tudom a jelszavamat. Újra szeretném telepíteni, de hiába teszek bele CD/DVD instalációt amit más gépeken müködtek. Ez a gép csak a windows 8 boot -ot indítja el. Beraktam a saját gépembe a merevlemezét. És a gépemen sem bírtam mást elindítani csak ezt a HDD-t hiaba volt ott a mási win 10 es SSD-m azt írta nincs windows :/ A gépem újra telepítettem és márt végre megy. De a laptopot nem birom. Egy sata to USB vel formátoztam az egész merevlemezt, de még ígyis csak a win 8 boot indul ami javítani szeretné magát. Kiszedtem a aksit a kis kör aksit is hagytam fel órát, ki is írta hogy a BIOS beállítások újra indultak. De így sem változott semmi :( Ha másik HDD-t rakok bele azt írja hogy nem az original merevlemez van behelyezve.. USB és CD/DVD ről sem ismeri fel a gép a windows telepítéseket

2019. márc. 23. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Hívd fel a rendőrséget, hogy van egy lopott laptopod és orrgazda vagy... Ezért van a bios lejelszavazva...
2019. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a BIOS "whitelist"-tel rendelkezik és olyan hardver vagy operációs rendszer ami nem szerepel rajta, az nem telepíthető, installálható.
2019. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 és ezt hogy tudom megnézni vagy módosítani ? nekem ez a gép csak egy csöndes szerver lenne és egy linuxot akarnek ra telepiteni
2019. márc. 23. 23:12
 4/5 hypno ***** válasza:

#3

Én egy Lenovo z460 laptophoz a BIOS-mods.com oldalon találtam segítséget, amikor nem engedett telepíteni egy gyorsabb wifi kártyát.

[link]

2019. márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hypno ***** válasza:

Esetleg ki tudod kerülni a problémát úgy, hogy visszarakod a windows 8-at, csinálsz egy új partíciót, és mellé telepítesz egy linuxot.

Ha sikerül, a GRUB alapértelmezettként mindíg a Linoxot fogja elindítani, de neked úgy is csak arra van szükséged.

2019. márc. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!