Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kellene csinálnom hogy ne...

Mit kellene csinálnom hogy ne faggyon ki amikor húzok rajta? Bios frissítés? Ujj alaplap?

Figyelt kérdés

Nemrég bővítettem a PC-m egy xeon X5450 cpu val, ujj vincseszterrel és táp egységgel, az ez előtti cpu egy e5200 Intel duál core proci volt. Most lga 775 be raktam a 771 és procit. Az előző e5200 át fel tudtam húzni 3.4ghz ig, most ha ezen egy kicsit is akarok húzni vagy állítani, befagy folyton, ha csak att állítok bármit a biosban ami a procival kapcsolatos el sem indul a gép, a biosig sem. Jutok el mert csak sötét képet mutat. Mit kellene tennem hogy tudjak rajta húzni? Tapegysegem chieftec 650 a135 series

CPU xeon x5450

Ram 4gb ddr

Vga gigabyte geforce gtx 560.

Ha nem húzok rajta akkor megy szépen a gép.


2019. márc. 27. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megy szépen, akkor egyszerű a válasz: ne húzz rajta.

Minek? Megéri az a pár száz Mhz az instabilitást?

2019. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
Szerintem ne a proci húzásától várj csodát. A vga-ra sokkal inkább ráférne egy csere, a GTX 650 ma már nagyon alja szint.
2019. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a húzás helyett inkább a tanulmányaidra fordíts több figyelmet.
2019. márc. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:

Az eddigieknek is igazuk van.

emellett a Xeon alapvetően szerverekbe szánt CPU, ahol az üzembiztos működés életfontosságú, a túlhajtás viszont kerülendő. Nem csodálkozom, ha a rendszerstabilitást hátrányosan befolyásoló beállítások esetén azonnal letilt...

2019. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem,láttam videókat hogy húzzák a xeon 5450 et ugyan ezzel az alaplappal 4ghz fölé is, én meg elégednék kb 3,5-3,8ghz el.. örülnék ha tudnátok segíteni hogy mitöl lehet ez a hiba.köszi :)
2019. márc. 29. 17:21
 6/6 A kérdező kommentje:
ha sikerülne húzni a cpu-n akkor vennék nagyobb vga-t is vennék..de egyenlőre ezt szeretném meg tudni hogy meddig tudnám felhúzni..
2019. márc. 29. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!