Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne a Dell laptopom...

Hogyan lehetne a Dell laptopom kijelzőjét élénkebbé, normális színvilágúvá tenni, mert alig látni néha valamit?

Figyelt kérdés

3 éve vettem egy Dell laptopot amir azt mondták hogy nagyon jó, remek, ez a legjobb márka laptopban blabla. Persze 140ezer is volt, de életem első laptopja volt, nem értettem hozzá mivel csak asztali gépem volt azelőtt.

Fel sem tűnt milyen halott színe van a kijelzőnek amíg el nem mentem a Media Marktba és meg nem néztem az azonos árfekvésű és tudású laptopokat Acer és más márkákban. Az összes Acer például gyönyörű színekben pompázott és a Dell ott is ilyen túl világos volt. Most engem átcsesztek? Nem lehetne kallibrálni?



2019. márc. 28. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet, hogy matt a kijelződ, azok valamivel halványabbak, mint a tükröződők. Másrészt a grafikus vezérlő control paneljén lehet állítani valamennyit.


Tavaly év végén vásároltunk a cégnek két Dell G3-as gépet, darabjuk kb. annyi volt, mint a tiéd. Én eléggé megszenvedtem vele, mire nagyjából normális színeket állítottam be rajta. Otthonra biztos nem kéne ilyen.

2019. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

Indítsd el az EIZO monitortest programot (online futtathaató és ott be tudod állítani a kijelzőt.

[link]

2019. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pinkpancser ***** válasza:
Jól mondták, hogy a Dell jó, de a 140.000-es kategória nem a csúcs, ott az annak megfelelő színvonalat hozza.
2019. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az marha jó ha 140 ezerért csak ilyet lehet kapni, nekem még ez is drága. Az Acernél viszont az ilyen árkategóriánál szebb a kép, nem értem akkor miben lehet jobb a Dell.

Megnéztem az a programot amit a 2-es linkelt, csak a középső résznél mintha láttam volnan a széleknél halványabb részt, de amúgy rendben talált mindent.

2019. márc. 29. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!