Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 9 éves HP laptopot gyári...

9 éves HP laptopot gyári W7-el vásárolt, hogyan lehet gyári beállitásra visszaállitani?

Figyelt kérdés

[link]

Tehát nem korábbi időpontra, mert régóta lassu. Nagyon lelassult, bármit csinálok rajta (rengeteg törlés sem segitett) nem javul. Előlről szeretnék kezdeni mindent, mintha most hoztam volna ki a boltból, gondolván csak annyi lesz rajta, amire feltétlen szükségem lesz és eltűnik a sok szenny, majd gyorsabb lesz. Az adatok már ki vannak mentve.



2019. márc. 29. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Dobd ki, vagyel ujat. 9 eves laptopnak mar a bongeszo futtatasa is gond, es nem csak azert, mert tele van szemettel, hanem mert maga a rendszerigeny is annyival nott az evek alatt. Egy szo mint szaz, szarbol nem lehet varat epiteni.
2019. márc. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Ha előtelepített windows 7-tel vetted, akkor van egy "HP Recovery Manager" telepítve a gépedre.

a startmenűben megtalálod.

A google-ben meg keress rá a "HP számítógépek - HP rendszer-helyreállítás végrehajtása (Windows 7)" cikkre.

Ha nem nyitja meg egyből, akkor válaszd a tárolt változat opciót.

ott pontosan le van íírva mit kell tenned.

2019. márc. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 CspCsj ***** válasza:

hypno: +1

ttps://support.hp.com/hu-hu/document/c03470971



Egyébként a merevlemez (HDD) hibátlan?

Ellenőrizd pl. a HDSentinel programmal, hátha már nem 100% a kondíciója.

[link]


Ha már sok a hibás szektor, akkor ideje lehet SSD-re váltani.

Nagyon megdobja a sebességet egy olcsó, 10ezer körüli 240GB-os is.

(ekkor mindenképpen tiszta rendszertelepítés szükséges, - vagy a HDD-ről klónozni kell a rendszer-visszaállító partíciókat az SSD-re, amiről aztán telepítheti a Windows-t)


Gyári állapotra személy szerint nem állítanám vissza, mivel akkor rengeteg frissítést töltene le, ami HDD-nél elég sokáig eltart.

Bár igaz, hogy gyári rendszernél meg a driver-ekkel nem kell bajlódni - de ha a LAN/WLAN-t egyből felismeri, akkor a többit a rendszerfrissítés már rendszerint megtalálja.

Én inkább frissítésekkel integrált telepítőt szoktam használni, - kb. másfél óra alatt letöltődik (nincs gyors netem), negyedóra alatt felmegy pendrive-ra és elvétve kell csak a LAN/WLAN driver-t telepíteni.

2019. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!