Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4*8 GB ram rosszabb mint 2*8...

4*8 GB ram rosszabb mint 2*8 GB teljesítményben?

Figyelt kérdés

Dual-channel, nem quad.

Aki azt mondta nekem hogy rosszabb az nem akarta megérteni hogy 4 modul is tud dual channel-be menni, ha nem támogat quad channelt a lap.

GPU-Z szerint dual channel-be megy, cinebench alatt pont veszteségem nincs.


Igen, valóban nincs szükségem 32GB ramra, azonban 16 kevés nekem egy bizonyos helyzetben, és ezt a ramot csak 16-os kitekben árulják.

Ezen lépjünk túl pls :D


2019. ápr. 5. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszabb, ha az alaplap normálisan kezeli 2x dual channelt, ha meg szükséged van ennyi memóriára, mert bizonyos folyamatok telepakolják a 16GB-ot is, akkor meg aztán főleg jobb a 4*8, mint a 2*8.
2019. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmivel nem rosszabb, míg bírja a memóriavezérlő. Értsd: Minél több modul van a vezérlőre kötve, annál kevésbé képes magasabb órajelek elérésére, mint amilyen mondjuk a 4000MHz, vagy épp a 3600.
2019. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3200Mhz CL16 ramok, igen lélekben fel is készültem hogy esetleg 3000 vagy 2800-ra kell majd csökkentenem, de stabilnak látszik. (Ryzen7 2700x)
2019. ápr. 5. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor esetedben semmivel sem lett rosszabb a dolog.
2019. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően, ha összeválogatott kit RAM-ok, akkor még hajszállal jobb is, de a különbség olyan minimális, hogy a gyakorlatban nem fogod észrevenni.
2019. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!