Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Z270-es lapra lehet tenni...

Z270-es lapra lehet tenni Win7-t 7. generációs Kaby Lake processzorral? Link.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 17:51
 1/9 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 8. 17:52
 2/9 A kérdező kommentje:
"A Windows 8.1 (64 bites) és a Windows 7 (32/64 bites) csak 6. generációs Intel processzorok használata esetén támogatott"
2019. ápr. 8. 17:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem a chipkészlet lesz itt a meghatározó, hanem a processzor:

"Windows 7 and earlier editions


Up through the following 6th Generation Intel Processors (Intel Core i3/i5/i7-6xxx, Core m3/m5/m7-6xxx, and Xeon E3-xxxx v5), and through series equivalent Intel Atom, Celeron and Pentium Processors"

Forrás: Microsoft - Windows Processor Requirements ( [link] )


Szóval hivatalosan a 6. generációs Skylake processzorok támogatva vannak, de a 7. generációs Kaby Lake-ek már nem.


Viszont van egy 3. féltől származó folt, amivel ez a tiltás kiiktatható:

[link]

2019. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De akkor a 7th gen processzorok mennek win7 mellett, csak bizonyos funkciói nem működnek? Vagy egyáltalán nem működnek?

Mert nem értem ezt a dolgot, hogy ez a wufuc "kiiktatja a tiltást".

2019. ápr. 8. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz róla:

[link]

2019. ápr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aha, de ha ezt a patch-et nem teszem fel, akkor azért még lehet használni a win7-t Kaby Lake-el? Mert engem a frissítések nem érdekelnek, de akkor ez, hogy a win7 nem támogatja a 7th gen processzorokat, az csak azt jelenti, hogy nem kapnak windows frissítést? Én azt jittem el sem indul a win vagy nem működnek a proci funkciói.
2019. ápr. 8. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Működni fog, az usb 3.0 driver telepítése egy kicsit nehézkes lehet, az integrált gpuhoz kelleni fog ez a driver, ezt közzétette egyszer az Intel a weboldalukon, de aztán törölték, ez az:

[link]

2019. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a drivert, az asusnak elméletileg van ez a programja:

ASUS EZ Installer

Use this tool to create a Windows 7 installation file with USB 3.0 drivers preloaded for your ASUS PC.

Csak akkor még mindig bizonytalan vagyok vagy nem értem, hogy miért mondják ezt vagy pontosan mit jelent ez, hogy ezek az újabb procik nem támogatják a win7-t.

2019. ápr. 8. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:

"Csak akkor még mindig bizonytalan vagyok vagy nem értem, hogy miért mondják ezt vagy pontosan mit jelent ez, hogy ezek az újabb procik nem támogatják a win7-t."

Azért, hogy ne használd a Windows 7et, mindenhol a Windows 10et eröltetik, 4 év alatt még nem sikerült normálisan megcsinálni.

2019. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!