Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gépem. Se kép, se...

Nem indul a gépem. Se kép, se hang. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött, hogy magától kikapcsol a gép. Ha játszok, vagy filmet nézek mindig ezt csinálja. Sőt az utóbbi pár napban egy nap olyan 3-4-szer is kikapcsol miközben netezek.

Tegnap kitakarítottam, cseréltem benne egy új proci hűtőt. Mindent kiszedtem, alaplapot, tápegységet, videokártyát leporoltam, megtisztítottam. Visszadugtam mindent, mégse indul, felpörög és újra leáll.


Pár adat a gépemről:

Processzor: Intel Celeron E3300 2 magos

Alaplap: Gigabyte G41M- ES2L

Videokártya: Integrált, nVidia 256MG

Merevlemez: Hitachi 313GB



2019. ápr. 9. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg ha jól látom van az alaplapon integrált VGA.


Szóval...


Kiveszed a VGA-t

lehúzod a winyót

lehúzod a dvd-romot is (nem muszáj de húzd le)


1 db RAM van benne vagy 2 vagy több? Ha több akkor csak 1-et hagyj benne.


A proci hűtőjét jól ráraktad tuti?


szóval totál alaphangon elindítoda gépet, és próbálj legalább a BIOS-ba belépni. ÉS várj, ha ez alatt is kikapcsol, akkor vagy TÁP vagy proci,


Én TÁP-ra tippelek.

2019. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem merem "szétszedni" tesztelni.


Azt elfelejtettem megírni. Megnéztem mikor még bekapcsolt, az alaplap 55 c° cpu 62-64 között mozgott.

Nem volt meg a 12v. 1.2-1.6 között volt az is. Nemhogy 12v még 2v-se.

2019. ápr. 9. 20:16
 3/4 MGéza ***** válasza:
Tápegység csere lesz szerintem a megoldás, Be Quiet Pure power 10 400W-t vehetsz 12k forintért, nem érdemes kihagyni ha van annyid esetleg, sokig jó, ha esetleg fejlesztése szánod magad később akkor is jó lesz. De egy olcsóbb, akár 200-250W-s FSP is jó ide, olyat 10k alatt kapsz. Viszont Akyga vagy más ilyen kókány márkáktól tartózkodj, semmi jóra nem vezet olyat beszerezni.
2019. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tápegység meghalt.
2019. ápr. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!