Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hangkartyat vegyek...

Milyen hangkartyat vegyek kondenzatoros mikrofonhoz?

Figyelt kérdés
kulso hangkartyara gondoltam. de nem vagyok tisztaban azzal, h mit is kell nezni rajtuk, mennyiert erdemes venni es mire is jok a fantom tap adasan kivul. a mikrofont kb olyan 20-30 korul vennem, ott mar lehet kapni normalis hangut? illetve ott mit vegyek figyelembe? vokal feleneklesehez kene, es mivel ferfi hangrol van szo lennenek melyebb hangok is. sot. 69hertz kornyek kb az also hatar amit most tudok enekelni es meg alsobb frekvenciakat is szeretnek kesobb. vocal fry, subharmonic teknikaval szerintem kb a 41 hertz koruli ertetekkel is megkene birkoznia. ha valami meg kozben felmerul akkor kommentben irok. koszi. :D
2019. ápr. 17. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi egy Focusrite Scarlett Solo hangkártyát használunk, még az első generációsat. Tud adni 48V-os fantomtápot. A fantomtápon kívül előerősítőt tartalmaz, illetve rá tudsz kötni monitor hangfalat és/vagy fejhallgatót, így lag nélkül hallod magad. A többi paramétert a mikrofon határozza meg, ha annak 50 Hz az alsó határa, akkor bajban lehetsz. Bár azért egy 30 ezresnek illik tudnia 20 Hz-ig lemenni. Mi női énekhangot rögzítünk, pont a másik végleten (2 hang hiányzik, hogy el tudja énekelni az Éjkirálynő áriáját), nincs baj, mert a legolcsóbb színpadi mikrofon is 16000 Hz-ig tud, nincs az az ember aki ilyet kiénekelne.
2019. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb, amit tudok javasolni:

* [link]

van benne fantomtáp, van benne mikrofon-előerősítő, van direkt - késleltetés nélküli (a mikrofon hangját az énekes egyből hallhatja a fejhallgatójában) - monitorozási lehetőség, képes stúdióminőségű - 24 bit/192 kHz - felvételre, van hozzá ASIO-driver (ami alacsony késleltetésű felvételt tesz lehetővé).

2019. ápr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
utana nezek annak a hangkartyanak amit irtal. az eloerosito az nagyon hasznos, az tenyleg jol jon eneknel. a magas hangokkal nalam nem lesz baj, mert csak a 4. oktavot tudom vegig enekelni. talan a az egy dolog, h 20 hertzig tud, de nem kezdi el torzitani a hangot mar hamarabb is? vagy amelyikre mondjuk 50 hertz van irva az 50ig torzitas mentesen veszi fel, vagy 50 alatt mar nem is veszi fel? meg olvastam, h vannak nagy, kozepes es kis membranos mikrofonok. ezek kozul melyik miert jo es a melyebb hangokhoz melyik passzolna inkabb? bar azert nem csak a basszus tartomanyba vennek fel eneket, tehat magasabb hangra is jonak kene lennie.
2019. ápr. 17. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha 50 Hz van ráírva, addig biztosan tudja hibátlanul. Hogy alatta mit csinál az nem tudható, lehet nem is vesz fel semmit, lehet felvesz valamit de nem fog jól szólni, de ha szerencséd van még az is lehet, hogy felveszi rendesen. A profi mikrofonokhoz szoktak lenni frekvenciaátviteli karakterisztika diagrammok. Ha a tied ilyesmi, akkor jól fog szólni a mély tartományokban is:

[link]

2019. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az UMC 202HD Behringer az kiváló, a MIDAS előfokja remek, de annyiban jobb a 204 ebből a típusból, hogy könnyebb rá hangszórót tenni és lehet vele midizni is, ha van egy szintid, vagy lesz esetleg és nem sokkal drágább. Ez már tökéletes, felesleges drágábbat venni.

A mikrofonok általános célra az audió technika at 2020 nál kezdődnek, de vokálra már jó lehet a behringer C2, vagy C4, vitás, hogy melyik a jobb, szerintem a C2. A másik érzékenyebb ugyan, de minden elég vacak rajta, a tubus is fele olyan vastag, nincs jó híre, de nem próbáltam, csak véleményeket olvastam. Ezek pont vokálra valók, nézhetsz ennél drágábbat, a lényeg, hogy sztereó kondenzátoros mikrofonpár legyen.

Ezek olcsó sztereó mikrofonpárok, vegyél hozzájuk két állványt és két oldalról vegyél, lényegében egymástól elég messzire, de kipróbált, optimális távolságra elhelyezve.

A Muzikernél és a Hit space nál más, más ára szokott lenni.

Az utóbbinál esetleg ki is próbálhatod, mert rendes üzlet, nem csak internetes, feltéve, ha van kibontva nekik éppen.

Ingyenes szoftvernek az Audacity már jó, de a Cakewalk by BandLab még jobb szerintem, ha van türelmed kiismerni.

A hangkártyánál két xlr bemenet kell a két mikrofonhoz két kábellal természetesen rákötni, (ezt külön meg kell venni) ekkor rá kell adni a fantomtápot és line állásban hagyni, de ezek a bemenetek multifunkciósak, így akár az elektromos gitár Jackjét is bele lehet dugni, csak akkor az inst(rument) gombot be kell nyomni, de akkor a 48 V fantomtápot nem.

Hátul rá lehet dugni a midit, ha van és adják hozzá az usb kábelt, amivel a laptopra csatlakoztathatod.

Érdemes nézni a frekvencia mintavételezést, ma már a 192 Khz igény.

A kijelzők nem olyan fontosak, amúgy is a szoftverben figyeli az ember, meg minden effektet úgyis ott adsz rá, például a zengetőt.

A mikrofonnál figyelni kell az érzékenységet (spl), az iránykaraszterisztikát, amely lehet vese, nyolcas, vagy gömb alakú, ez azt jelenti, milyen irányból vesz, illetve merről érzékeny.

A kismembrános kondenzátor mikrofonok jobbak a magasabb hangokra, mint az ének, a nagy, vagy a közepesek meg általános célokra.

[link]

[link]

2019. ápr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ötös válaszoló, azt csak halkan jegyzem meg, hogy hiába ír bármilyen marketing szöveget a Behringer, az a Midas előfok messze van az eredetitől… A többi amit írtál, korrekt.
2021. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!