Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha az alaplapon van USB2 és...

Ha az alaplapon van USB2 és USB3 csatlakozó is és a BIOS-ban akár le is lehet tiltani az USB3-at, akkor pl. XP SP3 alatt nem lesz gond az USB2-vel? Mert XP-re tudtommal nincs USB3 driver.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 27. 10:21
 1/9 Dongaben ***** válasza:
Felesleges tiltani, mert USB 2.0-ként fog működni.
2019. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy nem. Nem is látja az USB3-at, külön driver kell(ene) hozzá. Win7-höz is. De XP-re nincs. Ezért amin csak USB3 port van, azon XP alatt nincs USB egyáltalán. Neked ez tapasztalat?
2019. ápr. 27. 11:44
 3/9 Dongaben ***** válasza:
Tapasztalatom: Amíg XP-t használtam, nem volt USB 3.0 alaplapom. Sőt! Win7-nél sem egy ideig... Aztán lett olyan alaplapom, amin volt USB 3.0, és driver nélkül is működött USB 2.0-ként. (Mert USB 3.0-s eszközöm az nem volt...:))
2019. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az USB 3.0 portok alapesetben 2.0-ként viselkednek, ezt talán csak szándékosan lehet elállítani a BIOPS / UEFI felületen (Legacy-mód vagy ilyesmi).

Így tud működni rajta az egér / bill. már Windows nélkül is.

Windowsban is, amíg nem telepítem az USB 3.0 drivert, addig 2.0-ként működik. Volt már, hogy sokáig nem is telepítettem, mert nekem nem kellett.

2019. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként sem szükséges ilyen alapon bármit tiltani, mert amit a Windows nem ismer fel, csak a jól ismert piros X mutatja az Eszközkezelőben, vagyis automatikusan letiltódik.

Ebből semmi probléma nincs, legfeljebb valakinek nem tetszenek a piros jelek és igyekszik eltüntetni, az más kérdés.

Eltüntetés egyik módja a BIOS-tiltás, másik a drivertelepítés.

2019. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez akkor win7 alatt volt?
2019. ápr. 28. 00:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy? A Windows így működik, az alaplap pedig standard USB 2.0 portot mutat / emulál és ennyi.

Ezen a gépemen (alaplapon) régen volt XP, annyira nem emlékszem, de tökmindegy.

2019. ápr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, mert Win7-re lehet felraktad az USB3 drivert, de mivel nem is volt USB3 eszközöd, így nyilván USB2-ként működött.
2019. ápr. 29. 19:11
 9/9 Dongaben ***** válasza:

Akkor, röviden, és érthetően:

Ha Windows XP-t teszel fel egy gépre, aminek az alaplapján van USB 3.0 csatlakozó, akkor az a csatlakozás USB 2.0-ként fog működni, minden gond nélkül. Windows 7-nél, amíg nem volt USB 3.0-s eszközöm, addig nem is gtettem fel a driverét, hanem anélkül használtam. Ezt hívják úgy, hogy "Lefelé kompatibilis..." Az USB 3.0-s eszköz is működik hozzácsatlakoztatva, csak az USB 2.0 átviteli sebességével.

2019. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!