Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videókártyával miért fagy...

Új videókártyával miért fagy a gépem és miért indul újra?

Figyelt kérdés
Egy GTX 1050-ről lenne szó amelyet beszereztem. Beleraktam a gépbe felraktam a legfrisebb drivereket majd játék Benchmarkja közben befagyott és újraindult.Mi lehet a baj? Előtte egy GTX 750 oc volt benne (tápcsatis) amivel semmi gond nem volt. Kipróbáltam másik táppal azzal is ugyanugy befagyott.Egyébként a kártya zsír új.Van olyan hogy már a windows betöltő képernyőnél befagy. (Fujitsu D3012-A1 alaplap, 6gb DDR3 ram, Intel Q6600, 550 wattos chieftech táp.
2019. máj. 1. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű memória hiba táp tipusát nem ismerjűk, de chieftech nek nincs annyra rossz tápjai max belépőszint és a 1050 kb alig vesz fel áramot így kizárhatjuk a táphibát mivel 750 el tökéletesen ment. Mindenképpen vga a hibás.
2019. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elképzelhető, hogy az alaplap nem képes (már) továbbítani a megfelelő áramot a videokártyának. A tápcsatis videokártyánál ez nem volt probléma, mert ott közvetlen a tápból jött a szükséges energia, nem a PCI-Express felől. Az sem lehetetlen, hogy alapból nem (volt) képes a megfelelő teljesítményre az alaplap.
2019. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

"akkor szerinted ha olyan kártyát veszek ami tápcsatis akkor azzal jó lesz?"


Ezt így nem lehet 100% biztonsággal kijelenteni, mert az sem biztos, hogy az a gond, amit írtam, az is csak egy lehetőség.

2019. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tápegység OCP lecsapja az áramot, ha nem bírja, ekkor nem indul újra magától, hogy is indulna? A gépet kikapcsolás után az alaplap indítja újra, ez túlmelegedés okozhatja, de az is, hogy a GTX1050 többet vesz fel az foglalatból, mint a szabvány szerinti 75W, illetve memóriahiba.
2019. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!