Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire váltsam le a GTX1050...

Mire váltsam le a GTX1050 Ti-t? Mikor éri meg váltani?

Figyelt kérdés

Az RX570-el szemezgettem. Ráadásul ha a 1050 Ti használt árait nézem neten, és ha annyiért el tudom adni, akkor csak egy tízest teszek mellé és tudok venni egy új 570-et. A Ti-on még tudtommal van 2 év gari, de nem tudom névre szóló-e.


Megéri váltani arra? Van annyi különbség?

Intel i5-4590-mellé menne.


Viszont van egy kis bibi. Még 2 hétig vagyok itthon, majd megyek 3 hónapra el egy hosszabb nyaralásra. A gépem meg nyilván nem viszem, szóval csak állni fog.

3 hónap alatt megy lejjebb az rx570 ára? Inkább akkor váltsak ha visszajövök?

Bár addigra lehet a 1050 Ti használt ára is lejjebb megy, szóval nem tudom mitévő legyek. Szívem szerint a nyaralás utánra hagynám ezeket a dolgokat, mert szorít az idő, lehet el sem tudnám addig adni, vagy addig nem érkezik meg az új kártya stb.



2019. máj. 3. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
1050ti helyett eleve az 570-es kellett volna. Szerintem az volna a legjobb, ha hagynád, elmennél nyaralni, és mire visszaérsz, addigra kijönnek a legújabb videokártyák,amik állítólag ár-érték bajnokok lesznek.
2019. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A GTX1050 Ti-t azt hiszem 1 éve vettem, bár lehet másfél is megvolt. (3 év gari volt rá)

Akkor még nem volt 570, ráadásul olyan olcsón beszereztem, hogy nekem akkor nem érte meg más kártya, mert az egy fokkal jobb kártya (talán 470 volt az), az is vagy 20 ezerrel volt drágább.

Szóval jó volt a Ti, most is szeretem, de nyilván zavar, hogy lent kell tartani azokat a grafikai beállításokat.

2019. máj. 3. 10:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Értem. Szerintem jelenleg senkinek sem éri meg procit és kártyát venni, amíg ki nem derülnek a legújabb cuccok paraméterei és árai.
2019. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Keretet nem mondtál mennyit szánnál rá, ez nyilván nagyban befolyásolja a választást. Szerintem nyaralás után nézegess 1660Ti-t, óriási lépés lesz a jelenlegi után és addigra egészen elfogadható áron fogsz tudni beszerezni egyet.
2019. máj. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából pont annyit szánnék rá, amennyibe kerül jelenleg is az rx570. (Olyan 45 ezer azt hiszem)


De így végiggondolva valóban ésszerűbb lenne megvárni az új csemegét. Ha másra nem is, arra jó lesz hogy lejjebb nyomja az 570 árát.

Ettől az összegtől nem tervezek többet kiadni rá, mert nem vagyok egy nagy játékos igazából, és nekem már az is bőven elég, ha a mostani mikrolaggok eltűnnek. Szóval nem használom ki amúgy se, de arra a heti 2-3 alkalomra bőven elég lenne az 570 is, de ettől függetlenül megvárom az új kártyákat akkor.

2019. máj. 3. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is javaslom, hogy várj. Nekem rx 560-am van, én is szemezgettem az 570-nel, de az 580, 590-nel is, viszont úgy néz ki, hogy ha már tényleg nem bírja, akkor 1660 Ti-t fogok venni.

Viszont nekem egy i5 6600k mellett annyira nem kell lehúzni a grafikát. Mondjuk én FHD-n játszom, és nem 30 FPS-sel, hanem olyan 50 körüli a minimum cél. Na persze nem AC Odysseyről van szó...

2019. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szintén FHD-n játszom, és a legtöbb játékban középbeállításokon 50 FPS körül produkál. Gta5, assassin's creed régebbi játékai, dying light, resident evil 2, r6, euro truck sim 2..


Stabil 60 FPS-nek örülnék. De az a szégyen, hogy ugyanazokkal a játékokkal játszom mint 1 éve is, de akkor nem volt semmi problémám, megvolt a 60. Hetente jönnek driver frissítések az Nvidiától, és minden frissítés után egyre rosszabb... Lehet szándékosan csinálják, de akkor legalább tennék lejjebb az árát a 1050 Ti-nak, mert drágább ma, mint amennyiért anno én vettem. Vagy lehet direkt az a cél, hogy senki se vegye meg.

2019. máj. 3. 12:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Én ezért nem szoktam frissíteni, csak ha nagyon muszáj. Érdekes, nekem egy GTX 960 muzsikál a gépemben


A GTA V high/very high beállítások mellett simán tartja a 60-70 fpst, FullHD-n...

És ez az igazság

2019. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 Megvásárláskor nekem is így ment. Most pucolom épp ki a gépet. Letörlök minden driver frissítést, és ráteszem a legelsőt, hátha jobb lesz :)

Eetleg valakinek van tippe, hogy mikor volt a 1050 Ti fénykora? Mert akkor az szerint töltök le driver-t.

2019. máj. 3. 13:57
 10/11 anonim ***** válasza:

A megjelenésekor.

Én szintén ebbe a cipőben járok, csak én 2 éve vettem meg a 1050Ti-t amikor éppen nem volt az RX 470 kapható...

[link]

2019. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!