Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elbírná ezt a konfigot?

Elbírná ezt a konfigot?

Figyelt kérdés

Üdv. először is a konfiguráció:


HP-IPI-BL alaplap

Intel Core 2 Quad Q9400 4x2.67ghz

2x2GB DDR2 KINGMAX RAM + 2x1GB KINGMAX DDR2 ram (800mhz mind a 4db) összvisz ez 6GB

200GB Sata HDD


lenne egy ksi fejlesztés és a tápom is itt van

HKC SZ400-DR 400W (TUDOM nem corsair,thermaltake és hasonlók de most ez van)


Rendeltem a gépbe egy Asus HD7770 1GB videókártyát aminek ugye bár kell egy 6-pines tápcsati (na ez a tápon nincs)

DE vennék hozzá egy molex átalakítót (4-500ft os sztori)

+ jönne bele majd egy 120GB-s SSD.

az lenne a kérdésem hogy működni fog-e rendesen és a táp elfogja-e bírni a konfigot? későbbiekben tápot cserélek ez egyértelmű,de jelenleg most így van lehetőségem fejleszteni. néztem ilyen PSU calculator oldalon ott elvileg (ventikkel,hdd-vel,monitorral ) minden egyébbel együtt 380W lenne a max fogyasztás,na már most nem tudom menynire jók és megbízhatók ezek az oldalak. szeretném a véleményeteket! :)



2019. máj. 5. 14:07
 1/2 szántóvető ***** válasza:
250w körül megállna a fogyasztás.de ez a vga elég karcsú ma már,egy 950 vagy legalább 750ti jobb választás volna..egy tápcsere után persze,mert ehhez én nem mernék rakni frissen beszerzett vga-t.
2019. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eleve a CPU és a GPU maximum becsült tápfelvétele:

* Intel Core 2 Quad Q9400: 95W ( [link] )

* AMD Radeon HD7770: 80W ( [link] )

ez összesen 175 W. Ezt a 12 V-os ágon tenné - a HKC táp adatlapja szerint 15A-el terhelhető:

[link]

azaz 180 W. Ehhez még hozzájön a merevlemez - ami felpörgéskor simán felvehet 2A-t a 12 V-os ágon - és máris túlléptük a keretet.


Pláne ez nem éppen egy bizalomgerjesztő táp.


Az egész konfig eg 350 W-os táppal már meghajtható lenne - használtan lehet kapni egészen jókat:

[link]

2019. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!