Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás ZIP fájl helyreállítása,...

Hibás ZIP fájl helyreállítása, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy pendrive (Integral 4 GB USB Drive), amit már réges rég vásároltam és az idő múlásával feledésbe is merült megléte.


Sajnos nem rendelkeztünk annak idején olyan anyagi háttérrel, hogy megtehessük azt, hogy mentegetünk ide-oda adatokat, hogy kisebb legyen az esély arra, hogy elvesszenek egyes adatok. Tulajdonképpen volt egy számítógépünk (40 GB-os winyóval) és volt ez az egy pendrive a háztartásban. Apróbb méretű fájlokat mentettem a pendrive-ra is és a gépre is, ha felfért. Internet elérésem sem volt, hogy esetleg felhő szolgáltatásokba tölthessem fel ezeket a dolgokat. No de vissza a lényegre...


Megtaláltam a pendrive-ot hosszú, használaton kívüli idő után. Azóta van internet, új számítógép (Windows 10, talán az októberi frissítés van rajta, már nem tudom), és kezembe akadt a pendrive. Gondoltam lementenék róla dolgokat az új gépre, hogy meglegyenek ott is, vész esetén. De látszólag elkéstem vele (Nem tudom, hogy fontos infó-e, de amikor bedugtam a pendrive-ot, a rendszer automatikusan elkezdte javítani, mert elvileg nem volt rendben vele minden).


A gép észleli az USB eszközt, meg is tudom nyitni - azzal nincs probléma. A probléma azzal van, hogy egy ZIP-ként tömörített fájlom (tele képekkel, régi telefonomon készült videókkal) megnyitása után a WinRAR azzal a hibaüzenettel fogad, hogy "nincs vége az archívumnak". De ettől függetlenül megnyitja. Azonban látom, hogy hiányzik nagyjából a fele a csomagnak (a mappák számából ítélve). Gondoltam, megnyitom a fájlkezelővel a ZIP fájlt. A fájlkezelő hibás archívumnak titulálta a csomagot.


Az elmúlt pár napban olvasgattam össze-vissza mindent, amit csak tudtam, fórumokat főleg, de nem igazán találtam számomra megfelelőt.


Csomó programot ajánlottak másoknak, köztük az R-Studio, GetDataBack, Recuva Recovery, Zip Repair Tool, CheckFlash, de nem merem ráindítani a pendrive-ra őket.


Annyit csináltam, amikor a hibát először tapasztaltam, hogy az Asztalra kihúztam a ZIP fájlt a pendrive-ról, le is mentette. Megnyitottam, de ugyan az a hiba fogadott a WinRAR-ral történő megnyitáskor.


Ebben az esetben Mit tanácsolnátok?


Előre is köszönöm a segítségeket! És igen, tudom, balhorog vagyok, de sajna nem volt lehetőségem mentéseket csinálni korábban, mint írtam. Pedig számoltam is azzal, hogy nem biztos, hogy hosszú élettartamú lehet egy adott USB eszköz.


Üdv.



2019. máj. 11. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Sajnos a ZIP formátum nem támogatja a hibajavítást - a RAR igen (lásd a táblázatban a Recovery record oszlopot):

[link]

így az állomány sérülése esetén nem helyreállítható.

Az állományban levő CRC32 ellenőrzőösszeg csak az állomány integritásának, hibamentességének ellenőrzésére (lásd a táblázatban: Integrity check) alkalmas, helyreállításra nem.


2. Igen, vannak meghajtó-helyreállító programok - mint az általad is említett GetDataBack, Recuva, R-Undelete; vagy a CGSecurity TestDisk - ezeket úgy érdemes használni, hogy a helyreállítást másik meghajtóra csinálod, hogy ne írja felül a hibás meghajtón levő, még menthető "szektorokat".

Meg lehet próbálni helyreállítani az inkriminált meghajtót, de nagy csodára ne számíts.

2019. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan engedd rá az említett programokat az asztalra mentett másolatokra. Esélye annak hogy menthető a fájl 1%.

Sajna a pendrive ilyen, pláne ha régi. Az sajna kuka...

2019. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors és informatív válaszotokat!


A Recuva most ellenőrzi a pendrive-ot (mély vizsgálat opcióval), hátha sikerrel jár.


Üdv.

2019. máj. 11. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!