Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videókártya márkának...

Melyik videókártya márkának van jobb ár/érték aránya? Nvidia vagy AMD?

Figyelt kérdés

Ha bármelyiket is mondjátok, kérlek titeket indokot is csatoljatok hozzájuk, és nem, nem elég, hogy mert Nvidia, meg a társai indok. Én értelemesebbet és hozzá értő választ kérek.


Köszönöm előre is!



2019. máj. 19. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szóval még azt is kikötöd, hogy ki milyen választ adjon ?

Köszi, de akkor majd máskor válaszolok.

2019. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat a kellemetlenségért, de én nem vagyok még ebben a világban teljesen bent, ezért kérdezem, hogy megkapjak egy jó reális világképet és azért szeretnék rendes indokokat, amellyel én is tudok tanulni, és ha kell érvelni mellettük is. Én csak érvvel tudom felfogni, mi miért is van és azt is, hogy miért is jobb ez, vagy az.


De


Köszönöm a megjegyzését a kérdésemmel kapcsolatban, legközelebb majd más hogy lesz!

2019. máj. 19. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez árkategóriától függ.

Például 100k-ig szerintem kizárólag AMD jön szóba az RX 570-el és a Vega 56-al, felette meg csak nVidia.

2019. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Az attól függ neked mi az érték. Ha csak a puszta számítási teljesítményt nézi valaki, akkor fej-fej mellett van a két gyártó. Ha viszont az is fontos, hogy mennyire igényes a nyákon levő elektronika, mekkora a chip áramfelvétele, milyen korszerű szellemi hozzáadott értéket képviselő technológiákat támogat, milyen a tönkremeneteli arány akkor sajnos az AMD nagyon le van maradva.
2019. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt a mocskos, ennyire nem képben lenni :D


"Ha viszont az is fontos, hogy mennyire igényes a nyákon levő elektronika"

Na ezt magyarázd el kérlek. Komolyan, mint MSI GTX 1070 Gaming X tulaj, ennyi coil whine hallgatás után rohadtul érdekel... vagy miben jobb? A kondik? A forrasztás, a vett memória? Mert hogy egyikben sem jobb mint az elődje(rx 580 nitro+), az tuti.


"milyen korszerű szellemi hozzáadott értéket képviselő technológiákat támogat"

Szóval, nV oldalon van RTX, AMD oldalon meg 2011 óta GCN és annak minden ficsőrje? Vagy már megint mi? Ansel?


"milyen a tönkremeneteli arány"

Levegőbe beszélés megint. Nincs a kettő között semmi különbség. Ha azzal jössz, hogy jajj hát neked x ismerősödnek is, az ad1 hiteltelen, ad2 csak bebizonyítod, hogy se a matek nem megy, se nem villamosmérnök vagy.



Kérdező: Az előbbi kis kiadás után is, nV a legtöbb esetben jobb. Az RX 570 kb az egyedüli olyan kártya ahol sokat nem kell gondolkozni, tényleges konkurencia nélkül van(mm amikor ilyen 50 körül van, 70+ért is lehet venni, megint nem érni meg). Az RX 580 is megfontolandó alternatíva(de inkább 1660), de pl a vega 56 szerintem a 1660Ti mellett nem a legjobb választás. Az 590 az sosem volt érdemi választás.

Felette meg egyértelmű, a vega 64 és a vii se valami jó választás. Persze ez a lista annak fényében van így, hogy ha nézzük a fogyasztást is. Ha az nem számít, meg elég jó custom modellt veszel, akkor már más lehet a leányzó fekvése.


Driver oldalon meg kb mindegy. nV oldalon mondjuk én jóval több szopást megéltem, pl a rohadt gsync sokkal körülményesebb mint a freesync ebből a szempontból, minden második driver elb*ssza a frametimem overwatchban, a wattmanhoz hasonló még csak nincs is beépítve stb.

2019. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2019. máj. 24. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!