Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik táp jobb játékra? Game...

Melyik táp jobb játékra? Game daemon rpo 400 - 400W vs Chieftec a-80 ctg-500-80p 500w

Figyelt kérdés

Jelenleg a 400W-os van a gépben, A Chieftec egy régebbi gépemből való. A cserén azért gondolkozom, mert az előbbiben terhelés alatt zörög a venti. Viszont ha nem jobb a Chieftec, akkor csak kicserélem a ventit.

Ha ez segít valakinek, akkor találtam kis infot:


Chieftec: [link]


Game daemon: [link]



2019. máj. 23. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Előbbi egy megbízhatatlan, gagyi fos, dobd is ki inkább. Utóbbi azért lényegesen jobb.
2019. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Antec NeoECO alá szerintem ne adj. Lehet valamivel drágább az általad említetteknél, de a tesztek alapján bőven megéri azt a felárat a stabilitás, a csendesség, na meg persze a későbbi szg. bővíthetőség szempontjából is.
2019. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
#2 vagyok bocsesz benéztem a kérdést. Game daemon venticserével okés lesz.
2019. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Először is: milyen konfigurációról van szó.

2. A címben említett Chieftec CTG széria egy tűrhető belépő szintű tápszéria - erről tesztek szólnak:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

lehet tudni, hogy Sirtec/Sirfa Element H12S belseje van:

* [link]


Viszont a Game Daemon nem egy közismert tápgyártó - nem lehet róla egy tesztet se találni.


3. "A cserén azért gondolkozom, mert az előbbiben terhelés alatt zörög a venti. " - a táp - áramtalanítás után - kiszedhető, szétszedhető, kiporolható, a ventilátor megolajozható ( [link] ), rosszabb esetben kicserélhető.

2019. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Alaplap: Asus H81-Gamer

Proc.:I7-4790

Videokártya: Asus R9 280 - 2gb

Ram: 8gb DDR3

2db HDD, 1db SSD


Igen szétszedtem mielőtt kiírtam a kérdést, de olyan a ventije, hogy valami elképesztő, össze van forrasztva a műanyaggal ahol lennie kellene annak a csapágynak, hogy megolajozzam, nem csak egy matrica fedi. Törni meg nem igazán szeretném. Ezért gondoltam, hogy a ventijét cseréljem ki, vagy inkább a tápot. Ha már lehet hogy van itthon jobb táp ne álljon feleslegesen :D

2019. máj. 23. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:

A két fő fogyasztó:

* I7-4790: 84 W TDP ( [link] )

* R9 280: 200 W ( [link] )

ez összesen 284 W. Mindennel együtt 334 - 384 W. Kicentizve egy 400 W-os táp is jó lehetne, de én inkább egy 450-500 W-os tápegységet használnék - ezt a tápegység-kalkulátorok is alátámasztják:

* [link]

* [link]


Ami miatt még ódzkodnék ettől a Game Daemon tápegységtől, hogy hivatalos oldala nincs (a Chieftecnek van: [link] ), teszteket nem lehet találni róla (a Chieftecről belinkeltem), nem lehet tudni ki gyártja (a Chiftecről legalább lehet tudni, hogy egy taiwani cég: [link] német európai központtal: [link] ), milyen tápbelsővel.

2019. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a teljes körű infot, a linkeket, és hogy ennyire utána mentél, és ilyen részletesen elmondtad és rövid idő alatt, be fogom szerelni a Chieftec-et a daemon helyett. Köszönöm
2019. máj. 23. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!