Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt 2017-es Macbook air...

Használt 2017-es Macbook air vagy egy linuxot futtató laptop (új)?

Figyelt kérdés

2019. máj. 24. 19:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Netezésre,filmezésre és tanulásra.
2019. máj. 24. 19:34
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
🍎
2019. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Windows
2019. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem azért, de én úgy látom, hogy a Windows nem volt az opciók között 😅
2019. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Netezésre, filmezésre, tanulásra totálisan mindegy!
2019. máj. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Linux felhasználó vagyok, úgyhogy mindenképpen azt ajánlanám. Ha nem tetszik az a disztribúció (az a fajta Linux) ami gyárilag van, akkor lecserélheted bármilyen másikra.

Arra viszont előre felhívnám a figyelmed, hogy ha a Linuxot választod, akkor némi tanulásra vallalkozol.

Ha viszont nem érdekel semmi, csak menjen és filmezhess és hasonlók, akkor szerintem a MacBook.

2019. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Alap felhasználásra gyakorlatilag édes mindegy.


Olyan szempontból lehet almát választanék, hogy ha az ár-érték arányt nem nézem, akkor prémium minőségben összerakott gépet kap az ember hosszú idejű szoftveres támogatással.


Viszont linux alapú rendszerek is elég stabilak nagy felhasználói bázissal, folyamatos támogatással. Például az Ubuntu és a rá épülő rendszereknek alapból van "long time support" verziója, amivel évekig biztosítva van a támogatás. És vannak olyan rendszerek, mint a Linux Mint, amik teljesen a megszokott (Windowsos) felületet adják vissza, előtelepítve minden fontos programmal.

2019. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!