Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha 3 terrás hdd-re klónozok 1...

Ha 3 terrás hdd-re klónozok 1 terrás hdd-t automatikusan szabad lesz mind a 3 terra vagy tennem kell valamit? Illetve érdemes ekkora hdd-t klónozni vagy nem feltétlenül?

Figyelt kérdés
(Nem rendszerként lenne használva hanem csak adatként, a rendszerlemez egy uj ssd- lesz, de rátenném a rendszert is h ha tönkremenne az ssd akkor simán használhassam tovább a gépet a 3 terrás hdd-t rendszernek használva)
2019. máj. 26. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mehet csak majd a particiot noveld meg
2019. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam. "Illetve érdemes ekkora hdd-t particionálni vagy nem feltétlenül?"
2019. máj. 26. 14:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Minden hddn van particio így nem értem a kérdést
2019. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy van, hogy a rendszer SSD-n a háttértár meg egy 3 terás vinyó. MRB partíciós táblával a maximális partíció méret 2TB lehet, de GPT-ben egyben maradhat a 3TB is! A helyes prefixum meg TERA! A TERRA egészen mást jelent (föld, talaj). Szerintem a hagyományos vinyó sokkal hamarabb elhalálozik majd, mint egy SSD, legalábbis inkább erre számítanék, mint fordítva! Esetleh ha mégis ettől félnél, akkor csinálj a 3TB-os merevlemezen egy 60-100GB közötti üres (akár formázatlan) területet, hogy ha mégis beigazolódna a félelmed, akkor telepíthess oda egy windowst....

Ez nem rossz ötlet, de amúgy már 120GB-os SSD meghajtókat szinte fillérekért lehet venni, ami teljesen jó egyszerű rendszer meghajtónak....sőt nemrég vettem 10k-ért egy 240GB-os cuccot, ami bőven jó lesz arra, amire használva lesz.

2019. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi. jelenleg a régi 1 terrás hdd-n van a rendszer s egyéb fontos adatok. mködik, de az már éves szerintem bármikor meghalhat. de mivel a rendszer kifogástalan azt a hdd-t klonoznám rá az uj 3 terrásra egy az egyben szöröstul böröstul. akkor (ha hagyja 3 terrára bővíteni) nem érdekes vacakolni további partíciókkal? az új ssd-re természetesen a mostantul használt rendszert telepiteném rá a sebessége miatt. nekem eddig nem volt szerencsém az ssd-kel. az első 2 évig birta még garancián bell ment tönkre, a másodikat 3 napon belul cserélték, a cserét pedig 2 honap után ép most vizsgálják garancia igény benyujtása miatt... ezekután én ssd-re nem szivesen fogadok, de a sebességét azt elismerem, igaz nekem az első végul hhd alá lassult...
2019. máj. 26. 15:09
 6/12 A kérdező kommentje:
(a 6 éves hdd pedig mint írtam azóta is muködik, egyedul a kora aggaszt.)
2019. máj. 26. 15:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is egy több éves 1TB-os helyére került a 3TB-os. GPT-re formázva meghagytam egyben a tárhelyet és átmásoltam rá az 1TB-os tartalmát. De még mindig TERA a helyes (igen egy R betűvel)!

Nekem nincs még rossz tapasztalatom az SSD-kel....Itt most 3db van a legöregebb 7,5 éves és semmi baja...

2019. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Örülj, hogy nem wincseszternek hívóm!!!
2019. máj. 26. 16:20
 9/12 A kérdező kommentje:
Sőt!!! SSD wincseszter!!!
2019. máj. 26. 16:20
 10/12 A kérdező kommentje:
champion gomba
2019. máj. 26. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!