Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bedugtam, de nem világítanak...

Bedugtam, de nem világítanak se forognak a gépház ventillátorok. Miért?

Figyelt kérdés

Tudom hogy mindent a megfelelő helyre dugtam,de nem villanak fel és még pörögni se pörögnek fel egy másodpercre se.

Valakinek tippe mit rontottam el?Akármi.

Előre is köszönöm!



2019. máj. 27. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen konfigurációról van szó (alaplap, processzor, RAM, HDD, SSD, videokártya, tápegység,... - mindnek a pontos gyártója és típusa érdekelne)?


Mit csatlakoztattál és hova? A gép maga elindul?


Ha a gép sem indul el: tápegységen van kapcsoló? Azt felkapcsoltad? A konnektor/az elosztó amibe dugtad a gépet - abban van áram?

2019. máj. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gigabyte z370p d3

I5 8600k (nemvolthúzva.)

Corsair vengeance 2x8gb rgb 3200mhz

WD BLUE 1TB

Samsung 970 PRO 512GB M.2

RTX 2060

Evga 850w 80+gold

Gép elindul,minden megfelelően működik,kivéve az elől lévő gépház ventik,amit az alaplap mögötti kis 3-4 pines panelokba kell dugni.

2019. máj. 27. 18:20
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyébként egy processzor hűtés lett cserélve.(vízről légre.)

Az megfelelően működik!

2019. máj. 27. 18:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Aha - ahogy látom, ezen az alaplapon van 4 hűtőcsatlakozó:

[link]

melyikbe dugtad be őket?


Milyen ventilátorok/hűtők?

Nem lehet, hogy azér nem forognak, mert nem érzékel hőt az alaplap? A BIOS mint mond erről?

2019. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már mindegyikbe bedugtam őket,de nem működnek.

Tegnap még megfelelően működött.

Semmiféle képpen nem kapcsol be és a Bios hoz sajnos nem értek és fogalmam sincs hol tudnám megnézni ott. :(

2019. máj. 27. 19:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Van még egy ventilátor hátul amit ugyan abba a csatlakozóba dugtam mint a többi az se működik,viszont molex csatlakozóval igen.Van egy olyan tippem hogy megadta magát az a panel,csak kérdés lehet e azt csak úgy önmagába cserélni.
2019. máj. 27. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:

A kéziköny 2. fejezete szerint:

[link]

a Del billentyű lenyomásával tudsz belejutni a BIOS-ba.


Azon belül van egy M.I.T. fül, amin belül egy Smart Fan 5 Settings beállítási lehetőség - ott konfigurálhatod az alaplapra csatlakozó hűtőventiket.

2019. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kb 15perc és megírom mit sikerült találnom!
2019. máj. 27. 19:39
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem találja a bios egyáltalán. :/
2019. máj. 27. 19:49
 10/12 Gábor_79 ***** válasza:
Amikor a BIOS-ban vagy nyomd meg az Alt-ot(Help) . Akkor kiírja melyik billentyűvel lehet elérni a Smart Fan opciót. Úgy rémlik F5. Kicsi a valószínűsége, hogy alapértelmezetten nulla fordulatra lennének állítva X hőfok alatt.
2019. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!