Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Switch és switchként működő...

Zotanabarbar kérdése:

Switch és switchként működő router közé egyeneskötésű kábel kell?

Figyelt kérdés
Van egy router ami switchként működik, tehát kivan kapcsolva a DHCP és a wan portja szabadon van hagyva. Ebből menne egy switchbe tovább a hálózat. Jól gondolom hogy a két eszköz közé egyeneskötésű kábel kell?

2019. máj. 30. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha switchként használod a routert, akkor a switch és router közé cross kábel kell.
2019. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Derwer ***** válasza:

Az a switch-router egyben dolog LAN portjai alapból switchnek számítanak, ha aktív az útvonalválasztás, ha nem.


Hivatalosan cross kábel kell oda.

Praktikusan tökmindegy, felismerik a helyzetet az eszközök, kb 15éve.

2019. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem jó az egyenes kábel.
2019. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, és ha router helyett egy Tenda AP lenne, ahhoz is kereszt kellene ? Új eszközökről beszélünk, ezeknél is még figyelni kell hogy milyen a kábel ?
2019. máj. 30. 11:11
 5/7 Derwer ***** válasza:

Fene tudja szerintem az is switch-switch kapcsolat-> cross.

Praktikusan működni fog bármelyikkel.

2019. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként főleg wifire szeretnénk használni az új eszközt, ami bekerül egy létező switch mögé majd, de lehet később még tovább építjük a hálózatot, tehát az uj eszköz mögé akár be lesz rakva még több switch , vagy asztali számítógép vagy bármi más. Szerintetek routert vagy AP-t érdemes használni? Mert valahol azt olvastam az AP-k gyorsabbak a routereknél, és itt nem a maximálisan támogatott adatátviteli sebességre gondolok.
2019. máj. 30. 11:28
 7/7 Derwer ***** válasza:

Akkor mire gondolsz? :D

Az otthoni routerek SWITCH+AP+Router kombinált eszközök.

Az AP-k, meg csak APk.


Mivel általában a routerek nem drágábbak, mint az APk, ezért az egyszerűség kedvéért, no meg az extra portok miatt routerekben gondolkodnék. No meg pl routerekre van DDWRT ha az cél lenne egyszer.

Hátránya, hogy elő kell konfigolni a routert. (pl letiltani a DHCP szervert)


Ha több AP is lesz, akkor amúgy lehet jobbna megérné egy MESH hálózat, bár az árban is más kategória. (Google, ASUS, TPLINK, Unify, stb)

2019. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!