Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék alatt (csak pubg-nál) a...

Zoli1333 kérdése:

Játék alatt (csak pubg-nál) a procim (fx-8320) felmelegszik 65 fokra ami miatt 10 mp-ig lelockol az fps-em 30-ra. Újrapasztázás megoldhatja a problémát?

Figyelt kérdés
Proci hűtő: cooler master hyper tx3 evo, Alaplap: 970A-ds3. Legutóljára kb 1 éve és 3 hónapja volt újrapasztázva.
2019. jún. 10. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Eleg gyengusz ra az a huto, meg uj pasztaval is.
2019. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megoldhatja, de probléma lehet az is, ha túl meleg van a szobában ahol a gép megy. Értelemszerűen minél melegebb a szoba levegője, annál nehezebben adja le a CPU/VGA a hőt, így kénytelen nagyobb fordulatszámon járatni a ventiket és ha már az se segít, korlátozni a teljesítményt. Ezen egy légkondi segít, de még azelőtt hűtsd le a szobát mielőtt bekapcsolod a gépet, mert akkor nem eleve a tűzforró gépet kell lehűteni (ami több energia).
2019. jún. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minek írod ki. Előzőhöz kaptál értelmes választ.
2019. jún. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A proci adatlapja szerint:

"Default TDP / TDP: 125W"

[link]


A hűtőbordát gyártó Cooler Master szerint:

"Hyper TX3 EVO: 95W"

[link]


Szóval ez a hűtőborda kevés a procihoz, nagyobb kellene.

2019. jún. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat,elirtam, a proci hűtőm: cooler master hyper 212 evo
2019. jún. 11. 09:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem hogy mit vársz, régi AMD kazán ezt csak vízhűtéssel fogod játék alatt 50 fok-on tartani ami meg már a nem éri meg rá költeni kategóriába csúszik át.Nem is biztos hogy a proci véget dropol lehet a vga vagy megtelik a ram.+ Kaptál elég sok választ az előző kérdésednél, azok usslesek voltak vagy mi a szösz ?
2019. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 65C még nem olyan nagy hőmérséklet, hogy közbelépjen a thermal throttling. Igaz nem is kevés, de ha nem megy feljebb, akkor az még jó (lehetőleg maradjon minden esetben 70 alatt).

Nekem csak egy FX-6300-am van, amit megküldtem már 4,7GHz órajelen is és az amúgy 60C alatt dolgozó CPU (egy Hyper 212 Plus hűtővel) már felmerészkedett 70C-is is simán, ha megizzasztottam Prime 95-tel. De ez csak egy teszt volt, nem ennyin használom.

Jó lenne monitorozni az értékeket (CPU+GPU+RAM órajelek, kihasználtság és hőmérsékletek szempontokból), hogy biztosan kiderüljön, hogy melyik a gyenge láncszem.

A Jó hűtéshez kell egy megfelelő CPU hűtő (jelen esetben olyan, amit 125W TDP-ig garantál a gyártó) és nagyon sokat tud segíteni egy JÓL szellőző/szellőztetett ház is! Ha ezek megvannak, akkor nem lehet hőmérséklet problémád és nem kell gyakran portalanítani meg pasztázgatni (mondjuk a portalanítás rendszeresen ajánlott fél évente vagy évente).

Amikor meg pasztázol, akkor azt is úgy kell csinálni, hogy leheletvékonyan terüljön el az anyag a CPU sapkáján, azaz csak nagyon keveset kell belőle alkalmazni (mondjuk egy fél borsószemnyit). Ezeket betartva nem lehet gond egy 125W-os szörnyeteggel sem.

2019. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, amugy a 65°C meg nem throttling homerseklet (75 mar igen), kiveve ha a maghomersekletre gondolsz, mivel ott pont a 65 a hatar. Ez annyibol erdekes, hogy ha a tokozas 65 akkor mashol van a gond, valoszinu akkor a VRM melegszik tul (es ugyan ez a kovetkezmenye). Mivel verszegeny az alaplapod is a procihoz, ezert erre is eleg nagy esely van.
2019. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem sok embernek mi a gondja. Én pontosan ugyanezt az alaplapot használtam, Fx 8300-al. PUBG és bármilyen más játék alatt soha semmilyen gondom nem volt.

Itt valószínűleg mással lesz probléma.

2019. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!