Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hama urage reaper nxt egér...

Hama urage reaper nxt egér szaggat, hogyan lehet orvosolni?

Figyelt kérdés

Nemrég kb. 8 hónapja vettem egy hama urage reaper nxt egeret, ami eddig tökéletesen működött. kb 1 hónapja szaggatást éreztem játék közben, majd teljesen meg is állt az egér. Leteszteltem egy másik optikai egeret is az is dettó ezt csinálta. Ez mint kiderült az egérpad miatt volt ami összezavarja az egeret. Az egérpadot többet nem használtam a gond itt megoldódott.

Pár hétre rá a mai nap ismételten elkezdett szaggatni az egér, úgy hogy nincs alatta egérpad, de még meg nem állt az egér teljesen.

Mi okozhatja a problémát?

Az egér optikai, a drivere nem cd-ről hanem internetről letöltve lett telepítve, és egérpadot nem használok.



2019. jún. 12. 22:38
 1/6 MGéza ***** válasza:
Alapesetben egérhez semmiféle extra driver nem kell, csak esetleg gyártói honlapról makró, ehhez pont van úgy tudom. Tehát ha jó össze-vissza driver boosterezted magad akkor sajna elképzelhető, hogy a fölöslegesen feltelepített félig-meddig kompatibilis dirverek okozzák a problémádat.
2019. jún. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
milyen gyakran pucolod, fertőtleníted az asztalt, ahol használod? Az egér alját és a helyet, ahol használod 2 hetente, de minimum havonta le kéne pucolni, hogy a rárakódott por, kosz stb ne zavarja be. Szerintem valami szösz bekerült az optikai részhez alul, finoman fújkáld meg, esetleg egy fülpiszkálóval szárazon próbáld picit megdörgölni.
2019. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az egérhez az alap driver van csak telepítve anélkül nem működik az egér,

A kosz is kizárt mivel most csináltam új gépasztalt fából ami le lett takarítva mielőtt rá lett téve a gép.

2019. jún. 13. 17:20
 4/6 MGéza ***** válasza:

Itt még sok dolog lehet, mivel másik egér is ugyanezt csinálta, inkább alaplapi eredetű problémára gyanakodnék, az ilyen meghibásodások gyakran vezethetőek vissza instabil tápegységre, általában ez az egyik első tünet, az usb és más eszközök vacakolása, majd jönnek a rejtélyes leállások, kékhalálok. Le kéne tesztelni más usb eszközzel is, ha azzal is hülyéskedik, nem ismeri fel, nem működik megfelelően akkor a hiba a gépben van. Némely usb cucc egyébként nagyon kényes arra mivel használod, régebbek nekem például össze-vissza működtek usb 3.0-ban míg usb 2.0-ban vígan, hiba nélkül tették a dolgukat.

Rosszabb(vagy jobb) esetben ennyit bírt az ironikusan csak dobd el Hamának becézett egér, ez lehet kábeltörés, szenzor haldoklása. Azt nem mondom hogy próbáld meg szétkapni és belülről is kitakarítani mivel a csúszótalpak fel-le pakolása is szükséges lehet hozzá, esetleg nem bírod hiba nélkül visszatenni és akkor se érzésre, sem máshogy nem lesz már ugyanaz.

2019. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tápegység stabilan van elhelyezve, most vettem új gépházat, az alaplapi hibáról lehet szó, de másik usb portban is ugyan így szaggat, viszont a többi usb port hibátlanul működik (billentyűzet, hangfal, fejhallgató)
2019. jún. 14. 00:06
 6/6 MGéza ***** válasza:
Na most várjunk... Egérből csak ezt az egyet próbáltad? A kérdésben úgy értettem, hogy másik egérrel is ugyanezt csinálta. Tápegységet meg úgy értettem hogyha valami vacak, Approx, Akyga vagy ilyesmi akkor "instabil".
2019. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!