Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia quadro 5000 kártya...

Nvidia quadro 5000 kártya mennyire alkalmas játékra?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy GTX 650 Synergy Edition (2GB) kártyám, viszont kaptam egy Quadro 5000(2,5 GB). Érdemes beszerelnem azt? Tudom, hogy ez a kártya munkára lett kitalálva, és hogy drágább, mint egy sima, de mivel ingyen kaptam ez nem lényeges.

2019. jún. 14. 15:17
 1/5 hypno ***** válasza:
Nem arra való.
2019. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már nálad van akkor csak bedobod a gépházba és leteszteled.
2019. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fontosak a fényeffektek játékban, magasabb fény opcióknál (pl árnyék, víz tükröződés stb) akkor jobb a quadro, egyébként annyival nem jobb, ha már ingyen kaptad, megéri cserélni.
2019. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MGéza ***** válasza:

#1: Tényleg nem arra van kitalálva, de attól még lehet arra használni, ugyanazokra a gpu családokra épülnek a quadrók is mint a gtx kártyák, így semmi akadálya.

Itt inkább két gond lesz: A Quadro esetleges gyengébb hűtése, másfelől pedig a nagyobb tápellátás igény okozhat nem minőségi tápegység esetén gondot. Egyébként nem túl sokkal, de Quadro 5000 erősebb.

2019. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Unari ***** válasza:
Minőségibb alkatrészekből építik össze őket, azonban a tény az hogy majdnem ugyanolyan szinten van a két kártya. Csatlakozom az előttem szólóhoz. Próbáld ki, teszteld le. Az biztos hogy tovább fogja bírni mint a 650-es de ez a játék szempontjából gondolom nem vígasztal. :-) ingyen van. tök jó, de ha rám hallgatsz akkor add el. Mivel Quadro, el tudod adni 20000-25000 Ft között akár (35000 FT-ért láttam hirdetve), még annak ellenére is hogy igen régi kártyáról beszélünk. A gtx 650-ért 10000 - 12000Ft kérhetsz, így már nem kell sok egy 1050Ti kártyához (árukeresőn Gainward GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit 40900 FT) ami fényévekkel jobb (UserBenchmark szerint 200% jobb összesítésben) mndkettőnél. Persze nem ismerem a procit, de ha AMD 750K (ami igen semmilyen proci) körüli van a gépedben az már elég.
2020. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!