Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 hogy menne el ezen...

Windows 7 hogy menne el ezen a laptopon?

Figyelt kérdés

Egy Targa Traveller 820-ról van szó.

-Mobile AMD Sempron 2600+ proci

-512MB Ram( most tervezem a bővítést 1 GB-ra, amúgy unokatesómank is csak 512 mb memje van és nála is jól fut)

-SiS M760 Mirage 2 32MB-128MB-ig állítható.

-Pioneer Duplarétegű DVD-író

-20 Gb HDD (szintén bővíteni fogom, de tudtommal még ráfér a Win7)

Nem fogom a gépet nagyon terhelni, csak netre és officera lenne használva, Win7, így hogy futna? Érdemes felraknom? (asztali gépemen ez van, de az bőven túl van a gépigényen, így annál nem is haboztam, viszont nagyon meg v agyok vele elégedve.


2010. júl. 8. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

semmilyen vizuális effekt nem lesz rajta. Nvidia vonalon minimális követelmény a 6200. A videókártyád úgy tűnik a rendszermemóriából eszi ki a saját memóriáját, mert neki nincsen fizikailag, ha tudod állítgatni


512 mega rammal el sem fog indulni. 1 giga pedig édeskevés, 2 weboldalt megnyitsz, elfogyott, kénytelen a lassú merevlemezedhez fordulni virtuális memóriáért, ami szintén tovább ront a helyzeten

Nekem minden frissítéssel feltelepítve csak a windows mappám foglal 13 gigát.

2010. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, nekem az asztalimon win7 van, nagyon szeretem, és a lapin is leváltanám már az XP-t....Am nekem 25GB-ot foglal a Windows mappám (professional), de olyan telepítő DVD-m van, amin az összes verzió megtalálható. Esetleg Home Basicot tegyek fel vagy netán Startert?
2010. júl. 8. 18:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondom, amúgy unokatesómnál is szépen fut a köv. gépen: Intel Celeron 2,8GHz prci, 512 MB ram, 512MB videokártya, 160 GB HDD....és ő játékokra, meg miegymásra is használná, én meg csak officera, meg netre....így sincs esélyem?
2010. júl. 8. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:

A RAM elég, de az összes többi kevés. Jobban jársz, ha hagyod az XP-t. Az is lehet, hogy nem fogsz a videokártyádhoz Win7-es drivert találni, akkor meg még a pasziánsz sem fog rajta menni!


Tapasztalatból beszélek, én az alábbi gépre raktam Win7-et: AMD Athlon 1700+ 1.4 GHz, 768 MB DDR1, 40GB HDD, nVidia GeForce MX440SE 64MB. Ment-ment, de nem volt az igazi. Nagynehezen felküzdöttem rá egy grafikus drivert. Amikor nem adott rá kékhalált, akkor meg még codozni is lehetett rajta!


Végül, az asztalin maradtam az XP-nél.

2010. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló gépen volt a win7,én inkább xpzek.. futni futott elég jól,főleg a starter.. Szóval inkább starter.. De legjobb xp..
2010. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!