Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 slotos dual chaneles alaplap...

4 slotos dual chaneles alaplapba lehet-e 2x2g és 2x4g ramot egyszerre berakni?

Figyelt kérdés
Van nekem egy gigabyte ga-h77m-d3h típusú alaplapom ( hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-h77m-d3hrev_10#sp ) amiben eddig volt 2x2g ramom es ezt fel szeretnem bővíteni 2x4-gyel. Azonban a szamítógépekhez én teljesen analfabéta vagyok ugyhogy nem tudom hogy meg lehet-e benne hagyni a az eddigi ramokat is és csak hozzaadni az újakat, hogy legyen összesen 12 giga ramom, vagy ki kell cserelnem a régieket az újakra és búcsút mondani az előző 2x2-mnek (és így végül összesen csak 8 giga marad).

2019. jún. 15. 12:52
 1/4 hypno ***** válasza:
100%

Lehet.

...Még a dual channelt sem bukod a különböző méretű modulok miatt..


Azt viszont nézd meg az alaplap felhasználói kézikönyvében, hogy milyen sorrendben ajánlott a slotok feltöltése.

2019. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mellérakhatod, az egyetlen amire figyelni kell hogy érdemes ugyanolyan sebességű ramokat venni(ha nem ugyanolyanok akkor mindegyik a leglasabb órajelén fog menni - ha most mindkét ramod 1866mhz es és mellé raksz egy 1333 asat akkor mind a négy 1333 on fog menni. Ugyanez a helyzet a késleltetéssel(CL), ebből minél alacsonyabb annál jobb(órajelből pedig minél magasabb annál jobb)). Illetve arra figyelj, hogy ddr3 memóriára van szükséged, nem ddr4 re(ezzel nem kompatibilis se a lapod se a procid).

Windows 10 alatt feladatkezelőben meg tudod nézni az órajelet, de rá is van írva a ram oldalára.

2019. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mehet mellé a 2x4giga memória.

Arra figyelj hogy ugyanolyan feszültségű, és sebességű legyen.


Betehetsz lassabbat is, de akkor mindig az alacsonyabb feszültségű, és sebességű memóriához fogja igazítani az alaplap az összes ramot.

2019. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :3
2019. jún. 15. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!