Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan Videókártya,...

Létezik olyan Videókártya, ami 1 gb-os és ddr-es?

Figyelt kérdés
nem 512-es, nem 256-os, nem ddr2, nem ddr3.
2010. júl. 9. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:

szeritem tuti nem..

1gb-s létezik de az már ddr3 minimum, legrosszabb esetbe is ddr2

2010. júl. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a mostani gépemben ati radeon 9200 vagy 64 megás és ddr-es.

esélyem nem lesz jó videokártyát beleszerezni.

2010. júl. 9. 00:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg gyagyás vagy egy kicsit.:) lol

Miért kell ddr-es kártyának lennie ez nem feltétel a cserénél, csak a foglalat. Mivel 9200-esed van gondolom AGP-csatolású az alaplapod, ezért ami jó bele még az egy ATI HD 4650 1 GB maximum. De kérdés hogy érdemes-e ennyit kiadnod érte, a másik dolog, meg a kompatibilitási problémák...

2010. júl. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a gépembe akkor vehetek 1 gigás ddr2-eset is akár? bocs de ilyen téren nem vagyok otthon..
2010. júl. 9. 01:22
 5/10 Oberle Gábor ***** válasza:

Mi az alaplapod pontos típusa? Az alapján pontosan meg lehet mondani, mi a max. videókártya ami belemehet. Mert lehet, hogy pl. a 8x-os AGP-t nem támogatja, stb.

Ha nem tudod az alaplap típusát, telepítsd fel a gépedre a HWINFO nevű progit - [link] (letöltheted innen: [link] az megmutatja.

2010. júl. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy milyen memóriát tud kezelni az alaplap, meg az, hogy milyen memória van a videokártyán két különböző dolog. A videokártyák memóriái mindig a számítógépben használt memóriák előtt vannak sebességben és tudásban (és árban persze).

Ami viszont biztos, hogy problémás lehet: A Radeon 9200 szinte biztos, hogy AGP-s kártya. Tehát nem tudsz az alaplapodra PCI-Express csatlakozós kártyát tenni sehogyan. Az AGP-s kártyák kihalófélben lévő dolgok, legfeljebb használtan érdemes beszerezni. Valamint nem árt tudni milyen procihoz kell, bár ha AGP-s az alaplap, az behatárolja a processzort is, pl biztos nem 2 magos, valószinűleg 2GHz körüli, ha a 9200-ból indulok ki akkor még Celeron/Sempron is ráadásul, amihez például a fent írt 4650-es kártya kifejezetten túlzás. Egy gyenge proci mellé hiába teszel erős videokártyát, a játékok ugyanúgy nem fognak jól menni. Egy erős proci mellé nem elég a gyenge videokártya, mert szintén nem lesz eredménye játékok közben.

2010. júl. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De mindenképpen DDR3 legyen, mert jővőre nézve akkor 4 évre letudva a vásárlás
2010. júl. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ez rohadt nagy baromság van ddr3 mas vidikari 15 e ért is na az elég kb 2 évig arra hogy a játékok egy része elinduljon rajta szóval ne írjon baromságot itt inkább menjél tanulni valami hardver ismeretet!
2010. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na jó vallószínüleg nem gyúr az új játékokra, nem is teheti, mert a Proci tuti gyenge hozzá, és amit írtam HA meg is venné a legerősebb AGP-s karit, hát még az sem egy nagy eresztés.


Vegyél egy HD 2600prot 7-8 rugó, de a kompatibilitásról mindenképpen érdemes tájékozódni, mert az ATI durvább AGP-s karijaival szoktak lenni komp. gondok.

2010. júl. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
everestem van, majd reggel megnézem az adatokat...
2010. júl. 10. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!