Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raspberry Pi külső merevlemezr...

Raspberry Pi külső merevlemezről való bootolás, hogyan?

Figyelt kérdés

Eszköz: Raspberry Pi 3 Model B+


Az lenne a probléma, hogy nem akar bootolni a külső merevlemezről (3.5" SATA), csak pendriveról.

Külső táppal használva a merevlemezt, Ugreen USB 3.0 to SATA/IDE converter-el használva.


program_usb_boot_mode=1 -> oda tettem a config.txt végére

ssh üres fájlt hozzá adtam -> csak mert nem akarom monitorhoz kötni (Raspbian Stretch Lite)


Ha átírom a pendrive-on levő cmdline.txt-ben a root=PARTUUID=<külső_merevlemez_száma>-02 -re

akkor tudom használni a merevlemezt, csak én szeretnék megszabadulni teljesen a pendrive,sd kártya használattól, de lehetséges-e? Valamilyen lépést kihagytam volna vagy a converter a ludas?

(Etcher-el lett kiírva az image)


* Természetesen mikor merevlemezről akartam bootolni, nem volt pendrive, sd kártya bedugva



#pi #Raspberry #raspberry_pi
2019. jún. 22. 07:22
 1/1 anonim ***** válasza:
2020. febr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!