Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az eddigi infok alapjan mit...

Az eddigi infok alapjan mit gondoltok az uj AMD Navi videokartyakrol?

Figyelt kérdés
Sikerulni fog vegre versenybe szallniuk Az nvidia-val?
2019. jún. 25. 05:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, 7nm en legjobb esetben hozzák 2070 szintjét(12nm) az amd tesztjei szerint, és mellé pofátlanul drágák is lesznek(ami még csak nem is indokolt, sokkal kisebbek ezek GPU k mint az nvidia variánsai - és az NV árai is röhejesek). Amint NV is vált 7nm re, ha semmi máson nem változtatnak(de nyilván fognak) már azzal nyernek ~40 százalék plusz teljesítményt amivel a szart is kirugdossák a naviból.

Ugyanakkor ezek a kártyák méretükből adódóan mehetnek sokkal-sokkal olcsóbban is, ami hosszú távon jól fog jönni. Lesz a navi még nagyon jó vétel is, csak nem az induló 120-140 ezres szegmensben, hanem 5-6 hónapra rá 75-80 ezerért.

2019. jún. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az Nvidia-val nem hiszem, hogy a közeljövőben feltudják venni a versenyt High-end szériában, pedig az RTX-el eléggé melléfogott az NVidia. De mégsem bukik, vagy marad le, mert fejleszt. Az Intel is csak azért szerepelt le, mert lusták voltak fejleszteni, a elkényelmesedtek, de tanultak a hibájukból és kiderül talpra tudnak e állni időben és visszaszerezni a fölényüket.
2019. jún. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A teljesítmény és a fogyasztás szerintem rendben lesz de az árat igazán lejjebb vihetnék. Másfél éve kb még azzal jöttek hogy 250 dolláros vgat hoznak majd ami gtx1080 teljesítményre lesz képes erre bejelentik a kb tényleg olyan erős navi 5700 at 380 dollárért. A XT változat ami meg 2070 és 2080 közötti teljesítményű meg 440?? És tudom most ők is hozták új technológiákat mint ez a fidelity meg anti lag ami szép és jó de azért nem ray tracing és DLSS szintű dolgok.


Én csak remélni tudom hogy ha az Nvidia kihozza a "super" kártyáit az majd ráveszi az AMD-t is hogy vigye csak szépen lejjebb a Navi árait.


Továbbá kíváncsi leszek a a jövő év elejére ígért csúcs Navik mit tudnak majd mert azok már full RDNA architektúrára épülnek. Jó lenne ha legalább megközelítené a 2080TI szintet a legerősebb változat.

2019. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!