Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rossz a laptop akkumulátorom...

Hunor5555 kérdése:

Rossz a laptop akkumulátorom vagy ez természetes?

Figyelt kérdés

Problémám egy asus tuf fx504gd notebook-al lenne, amelyből (sejtésem szerinte az akkumulátor) enyhén sípoló és néha kerregő hangok bántják a fülemet..

Általában mikor elkezdi a hangokat kiadni kihúzom a tápellátást, utána enyhül. Hagyom hogy merüljön a laptop olyan 60% utána visszakapja a tápot. Ilyenkor csak nagyon ritkán szokott előjönni. Viszont ha eléri a 100% ismételtem akkor újrakezdi. (miközben kihúzom a tápot akkor az energiasémát is át szoktam állítani "Kiegyensúlyozottra" és ha be van dugva akkor pedig "Driver booster power plan"-re szoktam kapcsolni(ezek is szebbé teszik a hangot, de nem némul el))

A kérdés továbbá az is lenne, hogy ez már probléma és baj is lehet belőle, vagy ez megszokott a notebook-oknál?

Illetve, hogy ez belefér-e a garanciába mit elromlott akkumulátor?

Persze még 1x mondom nem biztos, hogy az aksi rosszalkodik, várom a ötleteket és válaszokat :)

(szétszedni nem szeretném, mert akkor elvileg ugrik a garancia, ugyebár?



2019. jún. 25. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
A sípolás nem normális, az egészen halk kerregés viszont lehet az, amennyiben van merevlemez a gépben. Ha működik a DVD-olvasó, akkor hangosabb zörejek is lőfordulhatnak.
2019. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem az akksi lesz hanem a tápban a kondi szokott sípolni

nekem Asus zenbookhoz van egy univerzális tápom ami szintén sípol egy idő után, ha terhelés alatt van

2019. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1x válaszírónak: DVD-olvasó nincsen benne, viszont van egy st1000lx015-1u7172 merevlemez, illetve egy kingston sa1000m8240g ssd is.


2x válaszíró: és ez ellen lehet valamit tenni vagy tűrni kell?

2019. jún. 25. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy akkumulátor nem sípol és nem kerreg. Ez annyira abszurd mintha azt mondanád, hogy a vizibicikli repül.


Elképzelhető, hogy merevlemez, vagy még egy tipp: ventillátor. Mondjuk ott sem tudom mi sípolna.


Vidd szervízbe. A garanciálisan mindegyiket javítják ha tudod demonstrálni a problémát.

2019. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ilyen halkabb kerregő hangot az SSD-m ad ki, kollégáim szerint normális ez a fajta hang, de én sem szeretem :D


a sípolás ellen nem tudsz mit tenni, nem gond nyugi, csak zavaró

2019. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jól van, köszi a tippeket!

Akkor várom hogy bedobja a törölközőt és egy kézzelfogható problémával visszaküldöm és reménykedem hogy észreveszik ezt is, illetve figyelemebe veszik majd hogy igen ez is egy "probléma".

2019. jún. 25. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!