Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ad ki a laptop kikapcsol...

Miért ad ki a laptop kikapcsolt állapotban fura hangot?

Figyelt kérdés
Van egy Acer laptopom. Hibátlanul működik de az a gond, hogy teljesen kikapcsolt állapotban fura hangot ad ki, de csak akkor ha nem töltöm. Ha töltöm a tápegységgel nem csinálja. A hangok a RAM foglalat felől jönnek. Nekem van 4gb RAM az alaplapba forrasztva és egy másik üres RAM foglalat. Ha leszedem a RAM foglalat fedelét a gép alján akkor abbahagyja a hang kiadását ugyanis az a biztonsági kapcsoló (vagy nem tudom hogy hívják) nincs lenyomva. Ha le van nyomva akkor adja csak ki a hangot. Persze ha nincs lenyomva akkor természetesen nem kapcsol be a gép, mert nyitva van a RAM foglalat. Ha le van nyomva (a RAM fogalalat fedele nyomja le) akkor gond nélkül bekapcsol. Más probléma nincs, csak zavar ez a hang, de amúgy gond nélkül működik.. A hangnak a RAM-hoz van köze.

2019. jún. 25. 20:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Hangot nem tudok küldeni mert amit felveszek az teljesen más mint a valóságban. Nem a ventilátor adja ki a hangot. Az ilyen sípolós halk hang, olyasmi mint amilyet az erős töltők adnak ki ahogy mennek bennük az elektronok. Már jó régóta csinálja ezt hangot és nem lett semmi baja.
2019. jún. 25. 21:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdjuk azzal hogy mit jelent az hogy oda van forrasztva a ram? Es miazhogy akkumlator nelkul hangokat ad ki nani?
2019. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lényeg az hogy a RAM ami benne van az alaplap része, nem kivehető/cserélhető. Régebben elektronikai üzletben dolgoztam, és ott mindig így mondtuk, hogy az alaplapra van forrasztva. És egyszerűen akkumulátorról kikapcsolt állapotban hangokat ad ki. Az alaplap adja ki a hangot, de valahogy összefüggésében van a hang az üres RAM foglalattal. Szerintem érthetően írtam le mindent.
2019. jún. 25. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Vedd ki az akksit es ha anelkul is hangokat ad ki kezdhetsz gyanakodni UFO kra
2019. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak akkor adja ki azt a hangot ha akkumulátorról megy töltés nélkül. Ha akkor kiveszem az aksit akkor természetesen nem ad ki hangot, mert nincs a gép áram alatt. De igazad lehet. Lehet hogy a földönkívüliek így próbálják felvenni a kapcsolatot az emberiséggel, csak valami nem működik nekik jól :D
2019. jún. 25. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Off. Kikapcsolt állapotban én is adok ki hangokat. Pl horkolok, vagy korog a gyomrom. Nem kell foglalkozni vele.
2019. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha altatva volt (kikapcsolás helyett) attól még a ramok üzemelnek és az őket tápláló dc-dc táp is...
2020. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kepet kuldhetnel arrol a "biztonsagi kapcsolo" rol


nem ertheto miert kellene ez ra...

nem lehet csucskategorias ha forrasztott


vagy pontos tipusat is leirhattad volna

2020. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!