Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit szánnátok bele?

Mennyit szánnátok bele?

Figyelt kérdés
Egy Intel Core i7-6000 szeretnék venni, s hozzá egy liquid processzor hűtést. A sokkal tapasztaltabbaktól kérnék segítséget. Milyen fajtát vegyek illetve mennyit szánjak rá ?

#processzor #Intel Core #Intel Core i7-6000
2019. jún. 27. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

1. i7-6000 nem létezik, csak i7-6700, és i7-6700K.

2. Ezek egyikét sem szabad megvenni, mivel brutálisan túl vannak árazva, és egy halott platformot használnak, ami elavult.

3. Nem liquid, hanem folyadék hűtés.

4. Ez is teljesen felesleges rá, többet ér a delid.


Inkább add el amid van, és válts AMD Ryzen-re. Többet kapsz a pénzedért, és jövőt állóbb is a platform. Meg biztonsági szempontból nem hasonlít az ementáli sajtra.

2019. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
#1 Helyből vagy ilyen hülye, vagy csak nekifutásból?
2019. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: Parancsolsz?
2019. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 -nek pedig igaza van akármennyire is fáj.


"sokkal tapasztaltabbak" eleve nem fognak kompakt folyadékhűtést ajánlani, kevésbé hatásosak egy nagyobb sima léghűtőnél, és 2-3x annyiba kerülnek.

2019. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell eladni mindent, nem érdemes belemenni az amd-intel háborúba. Egyesnek igaza van az 1. és a 4. válaszában részben. Delid tényleg jobb, de macerás ... Én úgy tudom, hogy azt inkább 7700K-nál javasolják feltétlenül


Nekem 6600k-hoz ezt ajánlották léghűtésből : "Hűtőből LC-CC-120 a legolcsóbb típus, ami tuningra ajánlható." De ez tuninghoz való és léghűtéses. A 6700 nem tuningolható, csak a K. A 6600k-mat 4*3600 MHz-n elviszi az i3 7100 gyári léghűtése. 100%-os használatnál max. 65 fokig melegszik. Tuning nélkül bőven elég lesz a léghűtés


Ha ár-érték érzékeny vagy, akkor tényleg Ryzen a nyerő.


És elnézést, hogy nem pont a kérdésre válaszoltam. Ha arra senki nem válaszol, akkor itt egy topik:

[link]


És ezt is javaslom: [link]

2019. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Sajnos már a 6700/6700K-nál is szinte elengedhetetlen a delid, másképp gond nélkül belenyal a 80-90 fokba is, hiába szellőzik jól a ház (személyes tapasztalat). Egyébként nem macerás, hardveraprón több profit is lehet találni, akik biztonságosan és gyorsan megcsinálják neked. Ráadásul még olcsóbban ki is jössz ezzel, és egy léghűtővel, mintha vennél egy játékvizet.
2019. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!