Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabit helyett csak Megabit....

Gigabit helyett csak Megabit. Bővebben lent. Miért?

Figyelt kérdés
Adott egy gigabites Realtek hálókártya, és egy TP-LINK Archer C2 router. Ha bedugom van gigabit, én meg boldog vagyok. Utána pár óra alatt lekorlátozza valami 100 megabitre. Van valakinek ötlete? Gépen Win 10 van.

2019. júl. 1. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Illesztőprogramot frissítsd, illetve a kártya tulajdonságainál a sebességet auto helyett állítsd full duplexre
2019. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ezeken mind túl vagyok már :( ezért nem is értem, hol a bibi?!
2019. júl. 2. 00:46
 3/5 anonim ***** válasza:
De kiírja, hogy lekorlátoztam 100-ra? Vagy honnan veszed észre? Egyszer csak ugyanonnan lassabban jön? Sebességet mérted?
2019. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyrészt letöltésnél, másrészt adapter beállításoknál rámegyek a tulajdonságokra, és amikor bedugom a kábelt 1gbit, rá párórára 100 mbitet ír, és sajnos a valóságban is ennyi. Nekem a router lehet gyanús. Ugyanis, pont ma néztem, ha elindítok egy speedtest.net-et akkor felugrik a router CPU használata 100%-ra. Lehet, hogy a router elkerülve a túlterhelést, inkább lekorlátozza önmagától az adott lan portot?
2019. júl. 4. 00:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, vagy a router csinálja vagy a hálókártya. Az energiasémáknál is körül lehetne nézni, illetve a hálókártya illesztőprogramjánál, a tulajdonságoknál is rengeteg beállítás van, amit kb. senki nem tud pontosan mit is jelentenek, de hátha ott is meglátnál valamit.
2019. júl. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!