Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy működik a router?

Hogy működik a router?

Figyelt kérdés

TÉnyek:

1. Veszek egy routert.

2. összedugom a laptopot és a routert egy olyan kábellel ami a nethez van.

3. a laptopnak csak egy ilyen dugója van.

4. abba a dugóban fut a netem (diginet) a laptopommal.

5. ha kidugom azt a zsinórt az egyetlen olyan dugóból akkor nem lesz netem a laptophoz.

vagyis semmilyen netem nem lesz.

win 7-en nincs is semmijen digi ikon (csak a szélessávú netre van rögzítve. csak akkor érem el ha be van dugva a dugó. régi gépemen xp-volt annak volt külön ikonja akár be volt dugva akár nem.)


Kérdések:

1. ha nem tudom a netet bedugni a laptophoz akkor a rutert hogyan illesszem össze a nettel?

2. hogyan osszam meg a netet ruterrel?

2/b ha nem tudom összeilleszteni a laptoppal és a nettel akkor hogyan "aktiváljam"a routheremet?

3. ha mégis sikerül valami oknál fogva--

akkor a ruternek mindíg össze kell dugni a laptophoz?

4. vagy lehet összedugás nélkül is használni a routhert és a wifit?

5. mindíg kell a laptopnak mennie ahhoz h a routher és a wifi is működjön?


köszi.



2019. júl. 5. 00:58
 1/9 anonim válasza:
94%
Maga a kérdés annyira ostoba, nem tudom hogy ez most valami kamu?
2019. júl. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
#1, én is ezen gondolkodom egy ideje :"D
2019. júl. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

sohase láttam routhert üzemelni.

videókat néztem,de csak a telepítésről van szó.

de hogyan telepítsem a routhert a laptoppal ha nincs internet a laptop nélkül???

2019. júl. 5. 02:06
 4/9 A kérdező kommentje:
na mindegy. asszem inkább a digi munkatársaitól kérek segítséget.
2019. júl. 5. 02:07
 5/9 anonim válasza:
helyesen router továbba nincs olyan hogy kidugni... mind1 hívd fel a upc 0-24 es szolgálatát, segítenek tök mind1 melyik szolgáltatónál vagy.
2019. júl. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Bár szinte biztos, hogy csak szórakozásból megfogalmazott kérdés, mert ennyire egyszerű nem lehet valaki. :D


Ha mégse, akkor csak dióhéjban: a "routher" -t (továbbiakban csak: router) úgy kell elképzelni, mint egy kis mini számítógépet, amin saját rendszer fut. Mivel a routerre nem lehet kötni egeret, billentyűzetet és monitort. Így a rajta futó operációs rendszerrel webes felületen lehet kommunikálni.

Ennek eléréséhez nem kell működő internet, mert a router saját hardverén fut. Mivel magától nem tudja kitalálni, milyen internetet használsz mi a jelszava stb. Így első használat előtt be kell állítani, utána teljesen önállóan fog működni a továbbiakban.

A router dobozában mindig találsz egy "zsinórt", vagyis Ethernet kábelt, amivel a beállításokat el tudod végezni. Lehet Wi-Fi -n keresztül is, de kevesebb meglepi ér, ha mégis kábelt használsz. Utána már nem kell a kábel, kivéve ha akarsz vezetékes eszközt is használni.


Ennyi. A többi a router kézikönyvében lesz.

2019. júl. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Telepítsd fel laptopodra a Wi-fi driver-t (azért nincsen vezetéknélküli net a laptopon mert nincs fent a Wi-fi driver).

A router önmagába sugározza a Wi-fi-t, tehát semminek nem kell menni ahhoz, hogy legyen net. A router úgy működik, hogy a hozzá csatlakoztatott eszközöknek biztosítja az Internet-hozzáférést, belső hálózatról már nem is merek írni (eszközeid belső hálózaton vannak és a router a külső hálózat, azaz az Internet felé biztosítja az átjárást).

Az adott router-hez kaptál használati utasítást, nézd meg, vagy ha nincs kéznél, keress rá pontos típus alapján, töltsd le és olvasd el.

2019. júl. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:

A routert úgy képzeld el, mint egy elektromos elosztót, csak ez nem a hálózati áramot osztja szét, hanem az "internetet".


És pontosan ugyanúgy a szolgáltató vezetéke és a saját készülékeid közé kell bekötni.

2019. júl. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés tényleg kusza, de egy kis gyorstalpaló:

A routernek általában 5 lyuka van. Abból négy szorosan egymás mellett, egy meg tőlük kissé távolabbra. Na, ebbe a magányos lyukba kell bedugni azt a kábelt, amin az internet jön. A másik négy lyukba pedig beledugod azokat az eszközöket, amiket csatlakoztatni akarsz. (Persze, ehhez nyilván kelleni fog még kábel, egyetlen kábellel nem fogsz tudni egy normális hálózatot kialakítani.) Vagy lehet természetesen vezeték nélküli (wifi) hálózatot is kialakítani, bár annak a telepítése kis szakértelmet igényel.

Ha komolyabban érdekel a téma, javaslom ezt a könyvet: [link]

2019. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!