Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Xeon X5550 (feltűnően...

Intel Xeon X5550 (feltűnően olcsó [kB 3000ft] mégis hasít[tapasztalat]) miért ilyen olcsó? 4x 2,67GHz,8 szálas,8mb smartcache és TurboBoost-tal meg többet is ki lehet hozni belőle. Miért ilyen olcsó?

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 02:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Több oka van:

- 4 mag, 2.7GHz, 4DP, azaz 43GFLOPs a névleges teljesítménye. Egy G4560-nak 112... az egyéb jellemzők miatt a benchmark eredményeken ugyanazt a szintet hozzák, de a pentium 15 ezer alatt volt kapható, mielőtt az intelnél beütött volna a krach. Mivel sokat fogyaszt, ezért ha most vennénk ki a dobozból és bele lehetne rakni a legújabb foglalatokba, akkor se venném meg 10 ezer fölött

- Használtan minden olcsóbb, főleg, ha 10 éves modellről beszélünk

- 10 éves foglalatba való, ezért csak használt alkatrészeket lehet találni hozzá, azt is egyre nehezebb, és egyre drágább


Az ára korrekt. Mennyit adnál érte?

2019. júl. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy miért ilyen olcsó ? azért mert 1366 foglalat, kb 30 k hozzá egy alaplap szóval szerintem nincs miről beszélni.
2019. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Németországból rendeltem valami 10 Euróért de lehet hogy még annyi se volt. Úgy voltam vele hogy nem veszíthetek vele nagyon kíváncsiságból megrendeltem és gyakorlatilag olyan szinten kellemesen csalódtam hogy az felfoghatatlan. Korábban volt egy i7 ugyanebben az alaplapban de tőle sajnos megkellett válnom. Viszont egy i7x990 az került 300 euróba ugyanazon az oldalon kB egy éve szóval lényegesen olcsóbb és teljesítményben egyáltalában nem látszódik a különbség..
2019. júl. 5. 12:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagyis nem akkora különbség mint amennyi árban van
2019. júl. 5. 12:22
 5/6 A kérdező kommentje:
És gyakorlatilag 60+ fpssel fut pl a GTA V, Far Cry 5 fullHD-ban, bár utóbbi nem ultrán csak magas minőségben. Bár ez inkább a Vga érdeme de azért a CPUnak is van beleszólása azért.
2019. júl. 5. 12:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szert tettem egy w3690-re, kb ugyan az, mint az i7 990x. Piszokmód jól megy, bár mai trendekhez képest kicsit sokat fogyaszt. De nagyon bírom :D

Az i7 870 sem egy rossz proci, bár a 1156-os lap. Gtx 1060 6gb-ig ezek mindent kiszolgálnak, előbbi talán még egyel erősebbet is amd/nvidia oldalon.

2019. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!