Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem nem érzékeli a...

A számítógépem nem érzékeli a második monitort, pedig régebben működött. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A konfigom ez:

Videókártya: RTX 2070 Gigabyte Gaming OC

Processzor: Ryzen 5 2600x

HDD: WD10EZEX 1TB

SSD: Crucial MX 500 240GB SSD

RAM: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz

Alaplap: Asus ROG-STRIX X370-F GAMING

Táp: Seasonic FOCUS Plus 650W Gold


Mindkettő monitort HDMI-vel szeretném hozzákötni a gépemhez, mivel jelenleg azok vannak csak nálam. Az egyik, amit a videókártyához kötöttem tökéletesen működik, de a másik, amit az alaplapba, az nem. Ilyenkor mit lehet tenni? Valahol olvastam olyat, hogyha a processzorunkban nincsen intergált videókártya, akkor nem működik az alaplapba dugott monitor.



2019. júl. 5. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor a videókártyába kösd a másik HDMI-t is, ha nincs rajta több HDMI, akkor diplay port, vagy DVI/VGA
2019. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tiltottad le a második monitort?

Win+P, és beállítod, hogy kiterjesztés.


U.i.: nem feltétlenül a processzorban, némely rendszereken ott, más rendszereken meg klasszikus módon az alaplapba építik. De ha eddig működött, és a rendszer változatlan, akkor biztos, hogy nem itt kell keresni a hibát.

2019. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy konfigot váltottam, és a réginél működött, most meg nem.
2019. júl. 5. 12:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alaplapból nem tudsz jelet kicsikarni IGP nélkül.

Vegyél csak szépen egy DVI / Displayport kábelt.

2019. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gábor_79 ***** válasza:
Ja. Abban a processzorban nincs integrált megjelenítő, így az alaplap sem küld ki jelet. Display port - HDMI kábelt javaslok, mert DVI már nem is nagyon van ezen a szérián.
2019. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!