Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Át lehet állítani, hogy a...

Át lehet állítani, hogy a nyilakként használhassam a numerikus billentyűzet számain lévő nyilakat?

Figyelt kérdés

Egyik billentyűm tönkrement, és mindig elmozdult, oldalt lecsúszott az ujjam, és ahogy elmozdult, a billentyű alja megkarcolt; egy idő után már nem is kíséreltem meg visszarakni, és most már csak az a gumi izé van ott. De már le van jőve (lehet mamám tette tönkre, ő mindig mindent le akar kaparászni, elvileg nem is tudatosul benne. Ajakápolót is, könyvek borítását is, amikor azt hiszi, hogy még rajta van az az átlátszó fólia, mert ilyen fényes a könyv; van olyan könyv, amelyet már többször ki kellett javítanom filctollal, mert több helyen is látszódott, hogy meg kezdte kapirgálni a borítóját. [Szal elvileg nem is tudatosul benne, úgy kapirászik, [Ezzel most ne foglalkozzunk] ])

Na szóval, lejött a gumi is már, így felhajlítódik, elmozdul sokszor; előbb már nem is működött, meg így már játszani, meg internetezni sem olyan kényelmes vele. És akkor át szeretném állítani a numerikuson lévőre a nyilakat; de úgy, hogy lehessen kapcsolgatni, tehát még akár a numerikus billentyűzet számait is hadd használhassam oldalt, ne csak a fölső sort (nekem a fölső sor is tökéletesen megfelel, de a nyilakat szeretném átállítani; az egeremen a scroll egyébként nem működik , de egyébkéntis jobban szeretek nyilakkal navigálni az oldalakon.) Meg ugye pl ha lejön a gumi, az nem veszélyes, ugye? Egyébként jópár éves gép; ja és a billentyű maga már nem tudom, hol van; én leraktam egyszer valahová, azóta meg anyám is takarított, nem tudom, foglalkozik-e esetleg valaki így; hogy csak egyetlenegy billentyű-javítással. De meg egyébként tehát átállítani a gombokat; biztonságos-e így használva, és javítják -e csak így külön vajon; plusz mennyiért?


Előre is köszönöm.



2019. júl. 6. 00:48
 1/5 A kérdező kommentje:
*Meg szal amúgy akár magától is tönkremehetett, de aznap, mikor tönkrement, előtte talán még jó volt, de az is lehet, hogy rásegített; de még azt is el tudom képzelni, hogy magától jött le az a kis gumi rész. Mert egyébként oda volt az rögzülve; az egyik oldalával még most is oda van; csakhát játék közben felhajlik, elmozdul. Szóval magától is tönkremehetett; de szóval át szeretném állítani, hogyha ezt lehet.
2019. júl. 6. 00:51
 2/5 A kérdező kommentje:
*Vagy például másik billentyűkre való átállítás is jó lehet. (Amúgy jobbkezes vagyok, szóval praktikus , ha jobboldalra megy; de mondjuk tudnám "wasd"-dal is irányítani, bal kézzel.) De mindegy; szóval mi ennek a menete?
2019. júl. 6. 00:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Át lehet állítani, hogy a nyilakként használhassam a numerikus billentyűzet számain lévő nyilakat?"

Num lock-ot kapcsold ki (ne világítson felette a LED) - és akkor a numerikus billentyű 2, 4, 6, 8 billentyűi nyilakként használhatóak.


Bővebben:

[link]

2019. júl. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm, ment a zöld
2019. júl. 6. 01:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Még akinek vannak erről bármilyen információi, a javításról, meg satöbbi, kérem, írjon (Nem ajánlatot kérek javításra; csak hogy mennyire javítható, cdak kizárólag az az egy billentyű; meg ilyesmik; jó amúgy szal az is érdekel h mennyibe kerül, de nem ajánlatot kérek)
2019. júl. 7. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!