Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka a CPU throttli...

Mi lehet az oka a CPU throttlingnak?

Figyelt kérdés

Amennyiben youtube-on 60 fps-es videót nézek, vagy akár játszok throttlingol a procim. Pontosan a proci alapfrakvenciája 2,5 Ghz (2540 Mhz). A frekvencia 60 fps-es videók alatt, vagy játékok alatt 1,5 Ghz-re (kb. 1520 Mhz, windows 7 alatt) esik le. (Ha win 10-et használok, akkor 0,7 Ghz-re (730 Mhz) esik le.)


Először gondoltam, hogy a proci hőmérséklettel lesz a gond, de kiderült, hogy nem. Játékok alatt a max hőmérséklet 50-55 fok volt, videók alatt 40-45 fok.

Hogy biztos legyek a dolgomban, kitisztítottam teljesen és ujra pasztáztam a procit. De ez sem segített.


Valaki tudja mi lehet a probléma és hogyan lehet kijavítani? (BIOS-ban nem tudom beállítani a proci frekvenciákat, mert állandóak. (Proci típusa: Intel Core 2 Duo P8700 (laptop processzor). BIOS típusa: A20. Frissíteni nem tudom, mert nem jó a laptop akumlátor, és a program igényli a töltőt és az akumlátort is.))



2019. júl. 6. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért, valami gondod van? Szaggat valami? A procik nem úgy lettek kitalálva, hogy folyamatosan max frekvencián működjenek, ha kell, ha nem. Nézz utána ennek a fogalomnak: TDP. Ha nincs nagy terhelés, a frekvencia lecsökken. És ez jó, mert nem fogyaszt annyi áramot és kíméli is a processzort. Gond akkor van, ha kellene a szufla, de nem gyorsít be elég gyorsan a proci. De ez egyébként szabályozható Windowsokon (is) az energiamenedzsmentnél. Létezik magas teljesítményű beállítás, változó és spórolós mód...
2019. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom! Az energia fogyasztás maxon van. A gond ott kezdődik, hogy 60 fps-es videóknál kb. 3-3,5 perc után, játékoknál 5-8 perc után leesik a proci órajele és minden elkezd szaggatni. A videó konkrétan megáll és csak tölt... a játékok pedig, amik addig 50-55 fps-el futottak, leesnek 8-10 fps-re. Az engem nem zavar, hogy leesik az órajel, csak az a gond, hogy minden elkezd szaggatni.
2019. júl. 7. 09:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!