Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem formáz?

Miért nem formáz?

Figyelt kérdés
Találtam otthon egy HDD-t, amit használatba is akartam venni. Lemezkezelőben letöröltem róla mindent, újra particionáltam és formázni szerettem volna NTFS-be (eddig RAW-ban van). El is indult a formátás, már kb. egy órája megy, de nem halad. Formáz, formáz, de semmi. Mi lehet a baj?

2019. júl. 7. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Az a baj hogy kuka a HDD. Ha RAW-ban volt a partíció az már jót nem jelent mert az általában sérült felismerhetetlen partíciót jelent.
2019. júl. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na ez így nem igaz. A RAW a nem olvasható partíció. Ha linux alapú rendszer használta mondjuk ext3-ba, akkor azt a windows nem fogja tudni kezelni és kész is a RAW.

Formázás: ha nem gyorsformázásra tetted akkor a lemez méretétől és sebességétől függően időigényes lehet.

Célszerű egy hard disk sentinellel megnézni még a lemez állapotát, nehogy szektorhibás legyen, sok kellemetlenséget tud utólag okozni ha nem tud róla az ember és olyanra használja amire egy sérült lemezt nem kellene

2019. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos gyorsformázásra mentem, de így is 3 órára hagytam magára és semmi formázás.... Annak lehet köze ehhez, hogy micro USB csatlakozó van hozzá?

2019. júl. 8. 02:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Annak nem szabad semmi gondot okoznia

Mondom mit csinálj

Nyiss egy parancssort és írd

Diskpart

List disk

Select disk X (az x annak a lemeznek a száma amit formázni szeretnél)

Clean


Ezután lemezkezelőben hozd létre a kívánt partíciókat

2019. júl. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!