Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról hogy alig van különbség az új ryzenek és a jelenlegi intelek között GAMING terén?

Figyelt kérdés

1-1 teszt kimutatta hogy pl az i9 9900k pár százalékkal még több fps-t tud kihozni (ez jellemzően 3%) mint a ryzen9 3900x, bár ugye "régi" játékokon vannak ezek a tesztelve amire még nem tudták ezeket optimalizálni tehát én most azt mondom ezt hagyjuk is, amúgy is teljesen mind1 hogy 100 fps vagy 97.


Mivel munkában, vagy nevezzük inkább productivity-nek, a ryzenek ugye nem 3%-al, hanem 30%-al akár jobbak, egyáltalán megéri még venni egy i9 9900k-t ha most venne valaki?


Illetve szerintetek ezzel végre vége van az "intel jobb játékra" kijelentésnek?


2019. júl. 7. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az a véleményem, hogy GAMING productivity, mert olyan kúl amikor ezeket kiejthetem.
2019. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Szeritnem így, hogy megjelentek az újgenerációs Ryzen processzorok, amelyekből az R5 3600 közel azonos teljesítményen van, mint az I9 9900K,


( [link]


így szerintem nem éri meg, mivel a két CPU között majdnem 100.000 forint van.


Ugye a téma az volt, hogy az Intelek egymagos teljesítményben jobbak, mint az AMD processzorok (ami igaz is), azonban ez változhat.

Cserébe a Ryzeneknek több magja és szála van, ami munka terén nyerő lehet.


Az a kijelentés, hogy "Az Intel jobb játékra" elég relatív.

Az előbb említett 'egymagos teljesítményben jobbak' ezt támasztja alá.

A Ryzen-eknek pedig az ár/érték aránya cáfolja.

Valamint az új generációs Ryzenek szintén.


De, hogy válaszoljak konkrétan, szerintem a kijelentés, hogy "Intel jobb játékra", rövidesen megszűnhet, az AMD egyre jobban zárkózik fel, már a felsőkategóriába is erősen odateheti magát.

2019. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az hogy szerintem ha a fejlesztők jobban optimalizálnák a játékokat Ryzenre akkor a zen 2 es procik megennék reggelire az Inteleket. És ezt abból szűrtem le hogy Hardware Unboxed rengeteg más tesztet is csinált velük olyanokat amik munkához kellenek és ott a legtöbb helyen ez is történt.


Aztán meg ott van az hogy őszintén hány embernek számít/venné észre hogy 140 150 helyett csak 120 130 fpse van? 20 fps rohadt sokat számítana mondjuk 30 és 50 fps között de most már láthatjuk hogy a zen2 es procik is simán hozzák a 100 feletti fpst ha elég erős VGA van mellettük.


Véleményem szerint jelenleg eléggé fanboynak kell lennie valakinek ha ezek után is Intelt akar.


Arról nem is beszélve tényleg hogy akinek nincs legalább 2080 vagy 2070 Super szintű kártyája már tényleg szinte semmi különbségét nem látna. Igazából ezekkel se nagyon főleg ha 1440p vagy afelett játszik.

2019. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mivel munkában, vagy nevezzük inkább productivity-nek..." Bár engedné az oldal, hogy erről véleményt mondjak...


A kérdésedre pedig: Én mindig beleszámolom azt, hogy aki MUNKÁRA venne gépet, annak azért nem annyira mindegy a biztonság, szemben azzal, aki csak JÁTSZANI szeretne. Így ugye megkerülhetetlenek a szoftveres hibajavítások, amik csökkentik a teljesítményt, illetve a HT is mehet a kukába, mivel ez szintén sebezhető. Gondolom a többit már sejted.

2019. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!