Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen beállítások szükségesek...

Milyen beállítások szükségesek a laptopomhoz hogy akadás nélkül fussanak rajta a játékok?

Figyelt kérdés

a laptop típusa:ASUS VivoBook 15 X542UN-GQ147

Processzor intel core i5 8250u cpu 1.60Ghz 1.80Ghz

memoria 4 gb a videókártyához kettőt ír az egyik intel uhd Graphics 620 és a másik nvidia geforce mx150 sok játék szaggat rajta pedig az eladó a boltban azt mondta hogy nem fog. lehet mivel lány vagyok azt hitte valami más játékokkal fogok játszani nem pedig gta-val és cs-vel. vagyis hát csak játszanék mert nagyon szaggat mind :/

olvastam valamit hogy a videókártyánál be lehet valamit állítani hogy jobb legyen de örülnék ha valaki elmagyarázná :) ha esetleg valami nem elég erős benne, akkor azt is írjátok meg és ha lehet akkor kicseréltetem. Eddig tesóm gépén játszottam amin ugyan ezek a játékok tökéletesen futottak és annak rosszabbak voltak az adatai. Köszi ha elolvastad és köszi ha segitesz :)


2019. júl. 10. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

"sok játék szaggat rajta pedig az eladó a boltban azt mondta hogy nem fog"


Ezért nem szoktam foglalkozni az eladókkal mit mondanak, nem csak PC tekintetben hanem úgy nagy általánosságban soha!

Az eladók 90%-a annyit ért a munkaköréhez mint egy darab szikkadt nap szívta kutyaszar.

Ezt csak azért mondom neked, hogy a jövőben inkább tudatosan vásárolj. Előbb tájékozódj körbe, olvass fórumokat, teszteket, aztán mérlegelj hogy érdemes e pénzt kiadnod az adott termékre.

Legyen az tartós fogyasztási cikk, vagy akár egy kanna beltéri falfesték.



Első körben azt nézd meg, hogy a játékok melyik videó kártyával indulnak.

Sok laptop amiben van integrált videó kártya, hajlamos azt társítani a játékokhoz is, nálad az intel az integrált.

Mindenképp a dedikált mx150 legyen az elsődleges, azzal induljanak a játékok ne az integrálttal.

Ha ezután is szar lesz akkor majd írd meg.

2019. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:
52%

1.

A 4GB memória sem sok, - illetve egy olcsó SSD is sokat dob a rendszer sebességén.

4GB ma már hamar betelik játék közben, ekkor a rendszer a HDD-t kezdi használni memóriapótlóként, ami játék közben lassulásokat okozhat.

GTA 5-nek legalább 8GB az ajánlott.

Szerintem a memóriát ezért legalább 8GB-ra bővítsd és a HDD mellé elvileg betehető M.2 SATA3-as SSD, amire klónozhatod/rátelepítheted a Windows 10-et.

https://www.youtube.com/watch?v=MQK3b4y4wPU

Vagy csak először memóriát bővíts, és később mehet egy SSD is.


2.

Memóriabővítés előtt megpróbálhatod az Nvidia vezérlőközpontban manuálisan beállítani játékprogramonként a videokártya prioritást.

[link]


A leírás elején megjegyzik, hogy érdemes a lehető legfrissebb driver-t telepíteni az Intel és az nVidia videokártyákhoz. (pláne ha a leírás alapján sem megy)

ASUS-nál mindkettő van, de kicsit régebbi:

[link]

vagy Intel-nél és nVidia-nál külön-külön újabb:

[link]

[link]



3.

Egyébként a terheltségeket játék közben is kiírathatod mondjuk az MSI Afterburner programmal.

https://www.youtube.com/watch?v=8tosm9Yz3eQ

2019. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak köszi, megpróbáltam a másik kártyával indítani látszik a különbség de még mindig szaggat egy kicsit, de majd megpróbálok állítgatni a minőségen hátha jó lesz

2. válaszolónak is köszi, mindjárt megpróbálom átállítani és ha nem változik akkor mindenképpen megkeresem a boltot a memória bővítés miatt. azt hol tudom megnézni hogy driverekből melyik verzió van telepítve? mert ha már az van amit linkeltél akkor nem telepíteném fel mégegyszer.

2019. júl. 10. 22:48
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Driver verzió:

Start menün jobbegérgomb > Eszközkezelő > Videokártyák kategórián duplaklikk > azon belül az adott kártyán duplaklikk > Illesztőprogram fül > itt már látszik.


Vagy a GPU-Z program is kiírja. (vagy más hasonló HWiNFO, AIDA64 stb.)

[link]

2019. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!