Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem okoz gondot ha kisteljesít...

Nem okoz gondot ha kisteljesítményű tápegysé mellé "nagyobb igényű" Videókártyát teszek?

Figyelt kérdés

Helló, nem terveztem videókártyát venni de úgy látszik az integrált elromlott (ne kérdezzd hogy, gőzöm sincs) ezért csak egy 350 W -osat vettem, ami viszont Chieftec!

Gtx 750 Ti, RX 550 ilyesmiket néztem ezek 20-25 ezer körül mozognak, de az ajánlott tápegység minimum 400 Watt ezekhez.

Nem tudom, attól még jó lenne?



2019. júl. 12. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a grafikus processzorok adatlapjait:

* [link]

* [link]

50-60 W-os fogyasztásokról értekeznek.


Mivel belépő szintű kártyákról van szó, nincs rajtuk külön PCIe tápcsatlakozó, így maximum 75 W-tot tudna felvenni a PCIe aljzatból::

[link]


Ha a 75 W-os maximum tápfelvételhez hozzávesszük mondjuk egy átlagos 65-95W-os TDP-jű processzor fogyasztását, kb. 140-170 W-nál járunk. Mindennel együtt kb 200 W környékén lesz az összes maximum tápfelvétel - szóval egy 350 W-os táp elegendő lesz a konfighoz.

2019. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez ilyen egyszerűen megy? :D

Köszi szépen!

2019. júl. 12. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
350W elég, de az mondjuk nem mindegy, milyen szériás Chieftecről van szó. Vannak aránylag normálisabb, de nagyon gagyi tápjaik is.
2019. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért az iylen leírásokra amit az 1-es linkelt én nem ülnék fel. Egy VGA-nak teljesne más a fogyaszása alapjáraton mint amikor nagyobb terhelésnek veted alá valami komolyabb játékkal. Olyankor gyakran eléri az alap fogyasztása 2x-esét is. Plusz ha még tuningolod is akkor persze még többet is.
2019. okt. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egy VGA-nak teljesne más a fogyaszása alapjáraton mint amikor nagyobb terhelésnek veted alá valami komolyabb játékkal. "

Éppen ezért írtam: "maximum tápfelvételt", és méreteztem túl.

2019. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!