Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy AORUS RX 570-es kártyának...

Egy AORUS RX 570-es kártyának kevés lenne ez a tápegység?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy használt AORUS RX 570-es kártyát(4GB OC). A kártya tökéletesen üzemel , le akartam tesztelni Battlefield V alatt , de ahogy a kártya elérte a 100%-os kihasználtságot a kép elsötétedett ventik pörögnek. Resettel sem lehet újraindítani . A gépem többi része:

Ryzen 5 2600 (új)tesztelve 100-on 49 fok felé sem megy nem fagy .

GIGAbyte ab350 gaming alaplap(új) friss bios

Crucial Ballistix ram 16gb DDR4 2400mhz(új)

chieftec ctg-500-80p tápegység . Ez volt amit megtartottam a régebbi konfigbol,de közel 5 éves tápegység már..

Igazából a tápegységre gyanakodnék , a régi tulaj egy 750w+ gold minősítésű tápegységgel tesztelte azzal minden rendben volt.

Pontosan az én tápom is ilyen :

[link]


A gép üzemel semmi baki de ha játék van elkezd melegedni a kártya felfelé és a kihasználtság is akkor fekete kép és ennyi.

A válaszokat előre is köszönöm. Teljesen tanácstalan vagyok.


2019. júl. 19. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Pedig elégnek kell hogy legyen. 450től többet nem visz az egész.

A gép nem kapcsol ki mikor fekete kép lesz?

Lehet túl melegedés okozza,nem lehetetlen.

Viszont lehet hogy táp,egyszerűbb lenne egy nagyobb tápra rákötni a gépet mint hogy venni egy másikat feleslegesen mikor lehet ezzel is tökéletesen szuperálna.

2019. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Teljes terhelés alatt is 350W alatt kell maradnia ennek a rendszernek, nem a táp teljesítményével van a gond(nem egy nagy eresztés, de nem is életveszélyes). Nekem reálisabbnak tűnik hogy az OC instabil(a gyári OC is OC, nem mindegyik stabil sajnos, az ilyesmi előford), ha közelebb veszed az órajelet a referencia órajelhez is ugyanezt csinálja? Ha nem tudod hogy kell ez a videó segíthet(teljesen biztonságos, abból lehet csak probléma ha emeled a feszültséget, a legrosszabb ami történhet hogy szétfagy a rendszer(habár jellemzően inkább csak a driver kezd el kiabálni hogy katasztrófa történt), baja nem esik semminek).

https://www.youtube.com/watch?v=ETSDUZoiFU0

2019. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A gép nem kapcsol ki megy minden venti,de nem reagál semmire sem. A kártya 80 fok felett van ami nem nagyon tetszik. Lehet a paszta már meghalt alatta vagy nagyon poros a hűtő alatt a nyák. Közel 88 fok volt amikor fekete kép fogadott és ez kétszer is elofordult. Ha nem játszok kutya baja és ezért gyanakszom a tápra hogy amikor több áram kellene neki nem tudja kiszolgálni és inkább lelovi magát.
2019. júl. 19. 18:40
 4/15 anonim ***** válasza:

90 fokig normálisan kéne hogy működjön még.

Ha mindenképp nagy hőfoknál kapcsol le akkor nem táp hiba lesz az.

Valóban először az olcsóbbik megoldás kellene választani,újra pasztázni.

Aztán szépen fokozatosan felfele.Nem kell egyből a legdrágábbal kezdeni,nem mindig az a legjobb megoldás.

2019. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Esetleg a kártya ha bányászott ..a gyári bios nem oldaná meg a problémát ? Lehet bányászott az eladó nem tudta a kártya előéletét.
2019. júl. 19. 20:30
 6/15 anonim ***** válasza:

Íjj.

Erre viszont nem gondoltam,azt hittem te vetted még annó újonnan.

Most hogy mondod lehet hogy bányászásra volt használva és a bios visszaállítás nem hiszem hogy javítaná a dolgot,de persze meg lehet próbálni.

2019. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A processzorod hány fokos szokott lenni egy kiadós játék alatt átlagba?

Lehet hogy a házad nem szellőzik cseppet se és megsül minden benne.

2019. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A gép házam jól szellőző, 2 venti elől 1 hátul mind a 3 12centis venti a hutessel nincs gond. A procin egy tx3evo van max terhelésnél sem megy 49 fok felé. Játéknál ez még kevesebb mivel ott annyira sincs terhelve.
2019. júl. 19. 21:04
 9/15 anonim ***** válasza:

Én részemről fix hogy a kártyával nem stimmel valami.

A ventik forognak egyébként?Lehet nem is forog és valami meg gátolja a forgásban.

Esetleg tele van porral a ventik mögött.

Az uccsó a paszta de az is max 3-6fokot ha hűt.

2019. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Néztem forog mind a kettő venti rajta rendesen hűt van is hangja, lehet por, de még azt megporbalom hogy msi afterburnerrel felporgetem a ventit úgy hogy 70 fok felett 100on forogjon, arra is gondolok, hogy lehet túl melegszik és azért tiltja le magát vagyis a gép a kártyát mert átlag használat mellett semmi baja.
2019. júl. 20. 04:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!