Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért népszerűbb a fiataloknál...

Miért népszerűbb a fiataloknál a Snapchat mint a Messenger?

Figyelt kérdés
Lányomnál látom, hogy eddig inkább messengeren beszélgetett a barátaival, most már többször snapcheten. Sima szöveges üzeneteket írnak, nem értem miért jobb mint a Messenger, mivel itt eltűnik az üzenet, nem lehet visszanézni, csak ha rányom a mentésre.

2019. aug. 16. 14:52
 1/4 Mr. V. ***** válasza:
100%

Talán pont ezért... mert több külföldi botrány is van a fb-vel kapcsolatban egyrészt adatszivárogtatás miatt, másrészt jelszavakat szereztek meg illetéktelenek, stb.

De a legfőbb, hogy sokaknak ok nélkül tiltják a fiókját, így a messengerét is (mert 1 telefonszámra van regisztrálva), azaz egyszerre vész el minden.


Továbbá ugye a fenti adatvédelmi problémák miatt, meg amiatt is, hogy figyelik az emberek beszélgetéseit és ahol terrorizmussal kapcsolatos szavak vannak, azokat komolyabban is. Pl. bomba jó nő... atom zsír, és hasonló mondatok már fenn akadnak a szűrőn, holott bár terrorizmusnál használatos eszközök nevei szerepeltek benne (amire szűrnek), ám köze nincs hozzá. Mégis ezt pár nap hülyülés után már a rendőrség is képes figyelni.


Egy magánbeszélgetést pedig ne figyeljen senki... épp ezért váltanak az emberek megbízható programokra, amiknél nem várható, hogy egyik napról a másikra minden beszélgetésük elvész és az sem, hogy azt egy harmadik félnek kiadják.


Nem mellesleg egy messenger közel 100MB telefonon, míg más kommunikációs programok, amik ugyanazt tudják csak 30-50MB-ot foglalnak. Nem lassítják a készüléket és nem is merítik.


Pl. komoly készüléken fb előtt 2 naponta kell tölteni, messenger és/vagy fb telepítése után (úgy hogy csak fut, de nem azon lóg az ember), 1 nap után tölteni kell. Egy viber, skype, ... nem eszi így az aksit és a helyet.


Szóval ezek a szempontok is lehetnek, de lehet épp csak jobban tetszik neki, vagy 1 új ismerőse nincs fb-n (ahogy már sokan nincsenek... én sem) és ezért a messenger nem opció a kommunikációra.


Ja és még valami... az ismerős ismerősének messengeren ha ír valaki, akkor az az egyéb vagy engedélykérések mappába kerül, amiről nem kap értesítést az illető, csak ha rendszeresen nézegetné. Ellenben egy skype, viber, ... elküld egy engedélykérő üzentetet, amit lát is az illető és akár azonnal tud rá válaszolni.


Szóval sok előnye van fb-függetlennek lenni.

2019. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Snapchat népszerű, de szerintem a Messenger még mindig nem lejárt lemez. Ki mit használ igazából. Az én ismerőseim közül pl. senki se használ Snapchatet. Mondjuk amit az első felhasználó említett, hogy figyelik a beszélgetéseket... szerintem evvel sok fiatal nem annyira foglalkozik, de persze, emiatt is sokan leválthatták a Messengert.


De egyébként én a nagy Messenger rajongást alapból nem értettem soha, más üzenetküldő alkalmazások sokkal kevesebb helyet foglalnak például. Mondjuk a Snapchatet sem szeretem, számomra kényelmetlen a használata.

2019. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Signal


<3 nem csak üzenetet titkosít, hanem kommunikációs fejléccel egyetemben mindent IS. :)

2019. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Ha nude kepet kuldesz, kiirja ha lescreenshotolja akinek kuldod.😛
2019. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!