Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gmail gyanús levélküldés,...

Gmail gyanús levélküldés, hogy lehet kideríteni, mi van mögötte?

Figyelt kérdés

Tehát a story:

ma 6:30-kor kapcsoltam be a PC-t.

elvileg a telefonomhoz nem nyúltam 6:30 és 8 óra között.

a gmailemről a céges e-mailre lett küldve egy kép (én készítettem profilkép magamról egy hete) 6:37-kor.

Én nem küldtem. A gmailbe nem jelentkezett be más készülék az elmúlt 28 napba csak a PC-m, a telefonom és a céges gép (céges gép is kikapcsolva 7.30 előtt). A kép amúgy nem található meg a PC-n max google photosba. Szóval ezt ki küldhette, hogyan? A telefon sem volt zsebbe, hogy véletlen nyomkodhassam 7:05 előtt. Mit tudnék nyomozni az ügy érdekében?


2019. aug. 21. 17:41
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Valószínűleg a PC-d vírusos.

Első körben menj a fiókbeállításokhoz, és ott a biztonság részen megtekinthető, hogy milyen eszköz, milyen böngészővel mikor lépett be (netán most is élő a kapcsolat).

Ha a PC látszik 6:37 körül, akkor mindenképp egy AdwCleaner és Combofix futtatása javasolt (ez utóbbi max Win 7-esig, felette más vírusirtó szükséges).

2019. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, ennél kicsit kérhetem részletesebben.

Minek a fiokbeállítása? Gmailé? Hol? Mert nincs olyan, hogy fiokbeállítás/biztonság. Olyan van, hogy milyen eszköz használta az elmúlt 3 órában, tovább visszafelé nem látom. Ezen az látszik, hogy a telefonom, ez a PC meg Ausztriából valami a Microsoft Office 365 nevében


Első körben menj a fiókbeállításokhoz, és ott a biztonság részen megtekinthető, hogy milyen eszköz, milyen böngészővel mikor lépett be (netán most is élő a kapcsolat). Amúgy Win10 a pc, elvileg a defender a legjobb vírusító meg más is fut rajta.

2019. aug. 21. 19:44
 3/5 Mr. V. ***** válasza:

Akkor részletesen:


Belépsz a gmailba.

Jobb felső sarkon ott az ikonod, arra kattintasz és előjön 1 kék gomb: Google-fiók

Erre kattintasz.

Bal oldali menü: Biztonság

Tegye fiókját biztonságossá

vagy Legutóbbi biztonsági események áttekintése.

Itt láthatod, ha valami furcsa belépés történt.


Bejelntkezés más webhelyeken: ez pl. jelzi, hogy épp milyen program használja a fiókot (esetemben Aquamail levelezőprogram droidra).

Saját eszközök: itt látható az épp aktuális számítógép, amiről áttekinted a beállításokat és alatta a telefon, hogy mikor volt használva.


Itt tilthatod a német office bejelentkezést.


Valószínűleg ha nem a géped vírusos pillanatnyilag, akkor valamid az volt, amikor beléptél a gmail-ba és ellopta a jelszavad.

Ilyen visszafejtett jelszót már én is kaptam zsarolólevél formátumban. Ilyenkor érdemes azonnal jelszót változtatni és két lépcsősre rakni.

Ha nem bízol a gépedben, akkor ne tárold el a "mindig megbízok ebben a gépben" résznél, hanem minden esetben küldje inkább az SMS-t, így tudod, mikor próbálkozik valaki.


Régebben (kb. fél éve) részletesebb volt a ki honnan használta rész az említett oldalon.


Továbbá probléma lehet az is, ha a google fiókodat bármivel is (fb, stb.) összekapcsoltad, mert akkor az a bármi megkapta a jelszavadat, így nem csak te tudod, hanem még mások is, akiket szintén feltörhetnek.


Szóval nézd meg, hogy minek van hozzáférése (programnak) a fiókodhoz és ha valamit nem ismersz fel, tiltsd le.

2019. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mr. V. ***** válasza:

Sokszor egy plugin az, ami lopja az adataidat, azaz spyware, amit legritkábban talál meg vírusirtó.


AdwCleaner futtatása javasolt.

A legveszélyeztetettebb böngésző vírusok (spyware) szempontjából a chrome, utána jön a firefox és az opera.

Többnyire vagy keresőnek álcázza magát, vagy láthatatlan random számokból és betűkből álló nevű pluginként van jelen.

Így egy átlag böngésző megnyitás után az összes beírt adat (felhasználónév, jelszó és a hozzá tartozó webcím és eltárolásra kerül és továbbítja a program írójának).


A Defender nem a legjobb vírusirtó. Az Avira viszi nálam az első helyet, mert eddig az Avast, Nod (Eset), Kaspersky, Defender találataival szemben neki volt a legtöbb találata ugyanazon a többszörösen fertőzött gépen. A NOD pl. csak a felét találta meg, az Avast még annyit se.


Szóval mindenképp egy spware ellenőrzés is szükséges, mert a regisztrációs adatbázis is lehet vírusos, a hosts fájl is (amiben csak 1 cím szerepel egy másik helyett, tehát a vírusirtó nem észleli vírusként).

2019. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, AdwCleaner-t lefutattam, berakott pár dolgot a karanténba, igaz egy nekem hasznos és pénzes programot is de majd visszavarászolom. gmailben továbbra is csak ez a három gép látszik és nincs ismeretlen mozgás
2019. aug. 21. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!