Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy, a YouTube-n elhelyezet...

Csicsky kérdése:

Ha egy, a YouTube-n elhelyezett hanganyag felhasználására a jogtulajdonos engedélyt adott, akkor ezt hogyan hozom a YouTube tudtára?

Figyelt kérdés

Egy videót készülök feltenni a YouTuber-a, amihez háttérzenének egy zeneszámból egy 35 mp-s részletet szeretnék felhasználni. Ez a zeneszám fenn van a YouTube-n. Írtam a zeneszám jogtulajdonosának, aki a felhasználáshoz a beleegyezését adta:

[link]

Most akkor a YouTube adminisztrátorainak hogyan adom a tudtára, hogy van engedélyem a jogtulajdonostól, ha erről a linket nem tudom a videó alá belinkelni, mert csak a bejelentkezés után látható a tartalma? Egy ilyesféle képet tudnék (azon fel lenne tüntetve a teljes nevem is), de ilyet egy képszerkesztővel is csinálhatok és nem kell valódinak lennie. Most akkor mi a megoldás? Írjak először a YouTube-nak és kérdezzem meg, mielőtt feltenném a videót? Gondolom, akkor ide kellene írni:

[link]

Ebben az esetben írhatok magyarul is?



2019. aug. 27. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A soundcloudján vagy valahol letölthető?
2019. aug. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a SoundCloud-ról az üzenetek szövegét nem tudom letölteni, vagy valamilyen módon mással megosztani.
2019. aug. 28. 02:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ember, ha publikál letöltőlinket, mellé megnyugtat, hogy nem fog pampogni, akkor holtbiztos lehetsz benne, hogy semmi baj nem lesz. Főleg ha a leírásban ott virít, hogy köszönet a csodás zenéért [csatornalink] úrnak. Ha jól tudom, az AI csak a nagy kiadók jogait érvényesíti detektálással, a fizetésképtelen rétegnek nem küldözget "használták a zenédet, ezt tudod csinálni" formaüzeneteket fölöslegesen. Natív angolok felét nem értenék, másik felével nem foglalkoznának, ha meg mégis, akkor kénytelenek lennének visszaírni (valahova, elfoglalt embereknek), hogy hagyjátok már, hogy népszerűsítsen, nem ezeket a trackeket szeretném én monetizálni.


Jobb esetben persze találsz valahol egy nyilatkozatot az emberednél, hogy ha külön nincs jelölve, CC-xx vagy egyenesen PD jogállás alá esnek az adott néven publikált dolgai. Én a rászánt pár perc alatt nem találtam ilyet nála, és a válaszában is jó eséllyel jelölte volna.


Szerintem teljesen járható, hogy mondatnyi hálával+promóval kiegészítve felrakod az anyagot, azért csak nem pöröl, ha már írta is, hogy nem fog, az automatának meg nincs a látókörében a nem bejelentett szerzői jogosultság.

2019. aug. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a beleegyezését is megköszönheted a leírásban. Aztán ha akció van, akár a Soundclouddal lelevelezve talán megoldható, hogy engedd nekik ebben az esetben, hogy az üzeneteidbe nézzenek és idézet küldésével tanúsítsák, hogy kaptál beleegyezést. Vagy nehezen hamisítható telóvideó böngésző címsorról, üzenetekre kattogásról, beleegyezésről.
2019. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A leírásba linkeld be az eredeti hangtartalmat (ha az is fent van a youtube-on), esetleg az imgur linket amit ide is beírtál.
2019. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!